ثبت ۸۷۱ بار حمله ضد مسلمانان در آلمان

شبستان , 10 فروردين 1399 ساعت 23:06

دولت آلمان با اشاره به رشد اسلام هراسی در این کشور اعلام کرد: در طول سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۷۱ بار حمله ضد مسلمانان در این کشور ثبت شده است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از آناتولی، دولت آلمان درباره وضعیت مسلمانان گزارش داد: ۸۷۱ بار حمله به مسلمانان و موسسه های اسلامی در سال ۲۰۱۹ میلادی ثبت شده است. این مسئله بیانگر رشد اسلام هراسی در این کشور است.
روزنامه آلمانی «نیواوسنابراک» گزارش داد: دولت آلمان در پاسخ به پرسش حزب «چپ» این کشور درباره وضعیت مسلمانان اعلام کرد که موسسه ها و سازمان های متعلق به مسلمانان در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۷۱ بار مورد حمله قرار گرفته اند.
دولت آلمان گزارش داد: این حمله ها به کشته شدن دو نفر مسلمان و زخمی شدن ۳۳ نفر دیگر منجر شده است.
«اولا یلپکه» سخنگوی فراکسیون حزب چپ در مجلس نمایندگان آلمان «بوندس تاگ» درباره پاسخ دولت این کشور نسبت به وضعیت مسلمانان، گفت: انزجارطلبی و نفرت در میان مردم آلمان با حمله و اهانت ضد مسلمانان این کشور منعکس می شود.
وزارت کشور آلمان سال گذشته اعلام کر: ۹۱۰ جرم و جنایت ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۸ میلادی ثبت شده است.
در سال های اخیر با ظهور احزاب راستگرای افراطی در آلمان، اسلام هراسی نیز رشد یافته است، به طوری که پلیس آلمان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۴ حمله ضد مسلمانان را ثبت کرده است. بیشتر این حمله ها را طرفداران احزاب راستگرای آلمان هدایت می کردند.
همچنین بنیاد تحقیقات سیاسی- اقتصادی و اجتماعی در آنکارا در گزارشی اعلام کرد: در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴۰ مسجد در آلمان حمله شده است. همه این حمله ها ضد مسلمانان، نژادپرستانه بوده است.
گفتنی است، کشور آلمان ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد که نزدیک به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند.


کد مطلب: 6922

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdca.unik49nou5k14.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir