راهنمای فیس‌بوک برای مقابله با اسلام‌هراسی

ایکنا , 9 آذر 1396 ساعت 9:10

شبکه اجتماعی فیس‌بوک در انگلیس، نرم‌افزاری را برای افزایش ایمنی مسلمانان این کشور در فضای مجازی برای مقابله با اسلام‌هراسی، نژادپرستی و جرایم ناشی از نفرت تولید کرده است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری inews؛ سیمون میلنر (Simon Milner)؛ مدیر سیاست‌گذاری فیس‌بوک در انگلیس با اعلام این خبر گفت: این نرم‌افزار برای توانمند ساختن کاربران مسلمان فیس‌بوک در برابر اسلام‌هراسی است.
این نرم‌افزار شامل توصیه‌هایی برای گزارش کردن کامنت‌های موهن به پلیس و مسئولان فیس‌بوک است که باعث ایجاد محدودیت برای مخاطبین در اشتراک‌ گذاشتن چنین کامنت‌هایی می‌شود.
مسلمانان انگلیس در فضای مجازی هم هدف اسلام‌ستیزی گروه‌های افراطی راست‌گرا و هم در معرض تلاش‌های گروه تروریستی داعش برای جذب طرفدار هستند.
با کمک این نرم‌افزار، کاربران اگر شخصی را دیدند که در شبکه‌های اجتماعی، دیگران را تشویق به پیوستن به داعش می‌کند، می‌توانند آن را گزارش دهند و در صورت مشاهده پیام‌های حاوی صلح و دوستی، آن‌ها را به اشتراک بگذارند.
همچنین راهنمای نرم‌افزار توصیه می‌کند اگر کسی را دیدید که به خاطر مسلمان بودن، هدف قرار گرفته است، بی‌تفاوت نباشید و پیام دلداری و حمایتی به او ارسال کرده و از همیاری جامعه برای مقابله با تصورات اشتباه و دورغ‌پردازی‌های گروه‌های افراطی راست‌گرا در مورد مسلمانان به او توضیح دهید.
قرار است این نرم‌افزار در یک جلسه در پارلمان انگلیس با حضور نمایندگان پارلمان و امامان جماعت مساجد رونمایی شود.


کد مطلب: 6221

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcc.iqea2bqisla82.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir