مخالفت سیاستمدار استرالیایی با جلوگیری از ساخت مساجد

14 مهر 1394 ساعت 8:45

نماینده حزب کارگر در پارلمان ایالت «نیو ساوت ولز» استرالیا معتقد است ممانعت از ساخت مساجد می‌تواند به شیوع افراط‌گرایی زیرزمینی منجر شود.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «news.com۹»، «لوک فولی»، رهبر جدید حزب مخالف دولت در ایالت «نیو ساوث ولز»، تأکید کرد: تصمیمات برخی مقامات محلی برای رد مصوبه‌های ساخت مساجد بر روند تقویت روابط با مسلمانان استرالیا تاثیر معکوس خواهد گذاشت.
وی تصریح کرد: این گونه اقدامات اغلب تأثیر منفی به بار می‌آورد، زیرا ممکن است به شکل‌گیری جلسات نامنظم و مخفی منجر شود که دیگر کسی نمی‌داند چه مطالبی در آن جلسات رد و بدل می‌شود و این مسئله می‌تواند به گسترش افراط‌گرایی دامن بزند.
وی افزود: اقدامات بیشتری باید صورت گیرد تا علمای مسلمان بتوانند با حضور در مساجد و به صورت قانونی به آموزش اسلام حقیقی بپردازند.
وی در پایان گفت: با «مالکوم ترنبول»، نخست وزیر استرالیا و مقامات دیگر برای حل مسئله بنیادگرایی و افراط‌گرایی در جامعه استرالیا همکاری خواهد کرد.
فولی این سخنان را پس از آن مطرح کرد که جمعه گذشته نوجوانی ۱۵ ساله به نام «فرهاد جابر خلیل محمد»، یک پلیس را در اطراف مقر پلیس در منطقه «پاراماتا» واقع در سیدنی به ضرب گلوله از پای درآورد.
بنا بر گزارش پلیس، قاتل در همان روز و پیش از ارتکاب به قتل در جمع یک گروه افراط‌گرا موسوم به «حزب التحریر» حضور یافته بود.


کد مطلب: 3855

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcc.pq1a2bq4pla82.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir