نگرانی نمایندگان پارلمان از افزایش اسلام هراسی در پی بازگشایی مساجد در بریتانیا

27 خرداد 1399 ساعت 10:21

نمایندگان پارلمان بریتانیا نسبت به افزایش اسلام هراسی با آغاز بازگشایی مساجد در این کشور ابراز نگرانی کرده اند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «گاردین»،نمایندگان پارلمان بریتانیا نسبت به افزایش اسلام هراسی با آغاز بازگشایی مساجد در این کشور ابراز نگرانی کرده اند.
این نگرانی ناشی از افزایش نژادپرستی و تئوری های توطئه درباره مسلمانان در دوران شیوع ویروس کرونا است.
«افضل خان» ،معاون گروه پارلمانی چند حزبی برای مسلمانان بریتانیا ده ها ایمیل نژادپرستانه در طول ماه مبارک رمضان و در روز عید فطر دریافت کرد.
او شاهد روایت های کذب درباره مسلمانان درخصوص افزایش شیوع ویروس کرونا در رسانه های اجتماعی بوده است.
افضل خان در این باره گفت: درست است که تعداد زیادی از افراد به مساجد می روند اما آنها از خطر شیوع کرونا مطلع هستند.آنها به قوانین پایبند هستند و هیچ مدرکی دال بر اینکه نمازگزاران دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند،وجود ندارد.
«یاسمین قریشی»،یکی از اولین نمایندگان زن مسلمان در پارلمان بریتانیا ، «تان سینگ دسی» و «وس استریتینگ» که هر دو از اعضای گروه پارلمانی چند حزبی برای مسلمانان هستند هم نسبت به افزایش اسلام هراسی در بریتانیا در پی بازگشایی مساجد ابراز نگرانی کرده اند.
«استریتینگ» از پلیس درخواست کرده است تا تدابیر امنیتی در مساجد و اطراف آنها را افزایش دهد.
دسی هم که یکی از نمایندگان «سیک» در پارلمان بریتانیا است در این باره گفت: این امکان وجود دارد که مساجد هدف قرار داده شوند.در این مدت مردم در خانه هایشان بوده اند و تحریف هایی در زمینه آنچه اتفاق افتاده در رسانه های اجتماعی وجود داشته است.


کد مطلب: 6952

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcd.k092yt0nxa26y.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir