«تری جونز»؛ تنها معترض حاضر در تجمع ضداسلامی + گزارش تصویری

ایکنا , 31 فروردين 1395 ساعت 12:01

«تری جونز»، کشیش اسلام‌ستیز اهل فلوریدا به عنوان تنها عضو معترض در تجمع مسلحانه علیه مسلمانان در مقابل ساختمان کنگره در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا آمریکا حضور یافت.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Fox ۵»، «جیم استاچوویاک»، اسلام‌ستیز افراط‌گرای آمریکایی که سال‌هاست تلاش می‌کند پیام‌های اسلام‌ستیزانه خود را منتشر کند، از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که قصد دارد، تجمعی مسلحانه در مقابل کنگره ایالت جورجیا برپا کند.
وی اوایل ماه فوریه نامه‌ای به اداره اماکن جورجیا فرستاد و خواستار دریافت مجوز برای برگزاری راهپیمایی با عنوان «اتحاد علیه اسلام و مهاجرت مسلمانان» در مقابل ساختمان کنگره این ایالت شد اما اماکن به او اجازه نداد.
استاچوویاک پس از آن اعلام کرد که بدون مجوز هم این برنامه را برگزار خواهد کرد و از مردم خواست که برای مقابله با اسلام و مهاجرت مسلمانان روز دوشنبه با اسلحه‌های پر در مقابل ساختمان کنگره تجمع کنند.
او اعلام کرده بود که پاره کردن قرآن و عکس پیامبر اسلام بخشی از این برنامه است.
تنها یک نفر به این فراخوان پاسخ داد و در محل حاضر شد و آن «تری جونز»، کشیش اسلام‌ستیز کلیسای کوچکی در ایالت فلوریدا بود که در سال ۲۰۱۱ با آتش زدن نسخه‌ای از قرآن توانست خود را مطرح کند. او پس از آن نیز بارها قصد سوزاندن قرآن در اماکن عمومی را داشت اما موفق به انجام آن نشد.
جونز که به عقیده بسیاری از این طریق به دنبال جلب توجه است، آخرین بار قصد داشت، ۲۹ هزار رو ۹۸۷ قرآن را به تعداد قربانیان حادثه یازده سپتامبر بسوزاند که به جرم حمل مواد آتش‌زا دستگیر شد.
با وجود اینکه هیچ‌کس در این تجمع حضور پیدا نکرد، آن‌ها نسخه‌ای از قرآن را پاره کردند.
جونز به هنگام پاره کردن صفحاتی از قرآن گفت: این کتاب مروج خشونت، نژادپرستی و سرکوب است به همین خاطر آن را پاره می‌کنیم زیرا شایسته از بین رفتن است.
استاچوویاک ‌پیش‌بینی کرده بود که ۲۰۰ نفر در این تظاهرات شرکت کنند اما به جز برگزارکنندگان کسی حضور نداشت و به نظر می‌رسید که این مسئله بیشتر توجه رسانه‌ها را جلب کرده تا مردم را.


کد مطلب: 4459

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcd.k0o2yt0ona26y.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir