منافع اقتصادی میلیاردر اسلام‌ستیز در خطر است

28 آذر 1394 ساعت 15:29

پیشنهاد منع ورود مسلمانان به آمریکا از سوی نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات آتی این کشور، عواقبی را برای این سرمایه‌دار ثروتمند به دنبال داشته است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی خود با اتخاذ مواضع ضداسلامی، سخنان و پیشنهادات جنجال برانگیزی علیه مسلمانان مطرح کرده که علاوه بر برانگیختن اعتراضات گسترده، منافع اقتصادی او در برخی از کشورهای اسلامی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

تلاش برای برداشتن نام ترامپ از برج‌های استانبول
نام این تاجر و سرمایه‌گذار پرنفوذ آمریکایی بر روی ساختمان‌های بلندی از استانبول تا دبی نوشته شده است. اما اکنون در ترکیه، تلاشی در حال انجام است تا نام ترامپ از روی برج‌های بزرگ استانبول برداشته شود.
بولنت کورال، مدیرعامل برج‌های ترامپ استانبول گفت: در حال حاضر در حال بررسی ابعاد قانونی میزان ارتباطمان با نام برند ترامپ هستیم. ما پیش‌تر مراتب نارضایتی خود از اظهارات ترامپ علیه مسلمانان را اعلام کرده‌ایم.

درخواست موضع‌گیری نسبت به منافع تجاری ترامپ در جمهوری آذربایجان
یکی از شهروندان جمهوری آذربایجان ایستاده در کنار برج ترامپ در باکو می‌گوید: وقتی به مسلمانان اجازه ورود به آمریکا را نمی‌دهند، چرا باید نامشان اینجا باشد؟
در کشور نفت‌خیز جمهوری آذربایجان که اکثریت جمعیت آن مسلمان هستند، مردم از دولت خواسته‌اند که نسبت به منافع تجاری ترامپ در این کشور موضع‌گیری کند.
واصف محمداف، یک وکیل اهل باکو می‌گوید: نامگذاری ساختمانی به نام چنین شخصی توهین به مردم آذربایجان و به طور کل جهان اسلام است.
البته مالکیت برج‌های ترامپ در استانبول و باکو متعلق به خود ترامپ نیست.

برداشته‌شدن نام و عکس ترامپ از روی شرکت‌های اماراتی
در امارات نیز یک شرکت خرید و فروش املاک و مستغلات نام ترامپ و تصویر او را از روی یک مجتمع گلف ۶ میلیارد دلاری در دبی برداشته است.
شرکت «داماک» امارات نیز در دبی به تازگی اقدام به برداشتن عکس و نام ترامپ کرد.
گروه تولیدی «لندمارک گرپ» در دبی نیز اعلام کرد که به خاطر احترام به احساسات مشتریان خود، نام ترامپ را از روی محصولات دکوراسیون منزل که در ۱۸۰ فروشگاه عرضه می‌شوند، برخواهد داشت.
تاجران و سرمایه‌گذاران نیز از عدم تمایل به همکاری با این تاجر آمریکایی سخن می‌گویند.


کد مطلب: 4107

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcd.z0o2yt0f5a26y.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir