بر مسمانان نیویورکی چه می گذرد؟

پرس تی وی , 29 خرداد 1392 ساعت 19:16

وکلای مدنی امریکایی از پلیس نیویورک به خاطر جاسوسی از مسلمانان شکایت کردند.


به گزارش «آرماگدون» ، گروهی از وکلای فعال در زمینه حقوق مدنی در امریکا، قصد دارند از اداره پلیس نیویورک به خاطر جاسوسی از مسلمانان، در دادگاه شکایت کنند.
وکلای امریکایی روز سه‎شنبه با تنظیم شکایتی در همین خصوص، اعلام کردند که جاسوسی اداره پلیس امریکا از مسلمانان مغایر با قانون اساسی است.
این وکلا همچنین قصد دارند دادگاه را وادارند که به اداره پلیس دستور دهد تمامی سوابق ثبت شده در این خصوص را پاک کند.
حمید حسن رضا یکی از ائمه جماعات جامعه مسلمانان نیویورک در جریان راه‎پیمایی که در همین خصوص در مقابل ساختمان اداره پلیس نیویورک برگزار شده بود، گفت: « مساجد و اماکن مذهبی ما باید آزاد باشد اما برنامه جاسوسی اداره پلیس نیویورک آن‎ها را به اماکنی مشکوک و تحت نظارت تبدیل کرده است.»
رضا در ادامه خاطرنشان کرد، او از ترس این‎که مبادا پلیس نیویورک سخنان وی را مورد سانسور قرار دهد، مجبور است خطابه‎های خود را در مسجد بروکلین ضبط کند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار از برنامه جاسوسی اداره پلیس نیویورک از شهروندان مسلمان این شهر پرده برداشت.
پس از افشاگری خبرگزاری آسوشیتدپرس، این سومین اقدام قانونی است که علیه برنامه جاسوسی اداره پلیس نیویورک موسوم به «برنامه نظارتی اداره پلیس بر مسلمانان»، انجام می‎شود.
در این شکایت آمده است که برنامه جاسوسی پلیس از شهروندان مسلمان نیویورک پس از حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ ، به اجرا گذاشته شده است.
یک سازمان حقوق مدنی در کالیفرنیا موسوم به «حامیان مسلمانان» ، در سال ۲۰۱۲ میلادی در خصوص برنامه ضدتروریستی پلیس نیویورک، از این اداره شکایت کرد.
در اقدام قانونی دیگری که در اوایل سال جاری علیه اداره پلیس نیویورک انجام شد، وکلای فعال در زمینه حقوق مدنی از یک قاضی خواستند تا پلیس نیویورک را به پایان دادن نظارت خود بر مسلمانان در رستوران‎ها، کتاب‎فروشی‎ها و مساجد، وادارد.
در شکایتی که روز سه‌‎شنبه علیه اداره پلیس نیویورک تنظیم شده، توضیح داده می‎شود که چگونه شامیر رحمان که یک مخبر اداره پلیس نیویورک بوده از اسد داندیای ۲۰ ساله برای پلیس جاسوسی و خبرچینی کرده است. داندیا دانشجوی کالج و مدیر یک سازمان خیریه بود.
جدیدترین شکایت‎ از برنامه جاسوسی اداره پلیس نیویورک در حالی مطرح شد که اداره دادگستری نیویورک روز سه‎شنبه با انتشار بیانیه‎ای از برنامه جاسوسی پلیس دفاع کرده است.
سلست کوئلولد از وکلای ارشد شهر نیویورک در همین خصوص گفت: «این عملیات کمک کرده است تا پلیس چندین توطئه و نقشه تروریستی را در سال‎های اخیر خنثی کند.»


کد مطلب: 1606

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdce.78zbjh8pp9bij.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir