تی‌شرت داعش در فروشگاه‌های ترکیه و اندونزی و استرالیا

5 تير 1393 ساعت 14:18

فروش لباس‌هایی با نشانه‌ها و آرم گروهک تروریستی القاعده در فروشگاه‌های ترکیه و اندونزی و استرالیا گسترش یافته است.


به گزارش «آرماگدون» ، گروه تروریستی داعش از طریق صفحات خود در شبکه های اجتماعی که متعلق به جنگجویانش در سوریه و عراق است با هوادارانش در کشورهای غربی ارتباط دارد. طرفداران داعش بدون واهمه با خریدن لباس هایی که شعارهای این گروه تروریستی روی آن چاپ شده، تبعیت خود را از آن ابراز می کنند.
بیشتر این اجناس ظاهرا از ماهها پیش از طریق سایت هایی که مرکزشان در اندونزی است، فروخته می شود.
یکی از فروشندگان این اجناس صفحه ای در فیسبوک دارد که ۹۰۰۰ کاربر دارد و با بیشتر آنها در ارتباط است. کاربران بدون اینکه هویت و نامشان را مخفی کنند با گذاشتن یادداشت در زیر تصاویر، کالاهای مورد علاقه خود را سفارش می دهند.
حداقل دو صفحه مشابه در اندونزی ثبت شده که حاوی بازی رایانه ای برای کودکان در قالب جنگجویان است.
بر اساس گزارشها، در برخی فروشگاههای ترکیه یادگاری های داعش مانند سایر کالاها روی قفسه ها قرار دارد.
در توییتر هم تصویری بارگذاری شده که این یادداشت در ذیل آن دیده می شود: "اگر می خواهید بدانید جهادگر در این تابستان چه می پوشد، از فروشگاه داعش در استانبول دیدن کنید."
این در حالی است که یک فروشگاه در منطقه " باغجیلار" استانبول ، لباس هایی را با نماد گروه تروریستی داعش به فروش می رساند و صاحبان این فروشگاه که حاضر به مصاحبه با رسانه ها نشده اند، اعلام کرده اند هیچ وابستگی تشکیلاتی به گروه داعش ندارند. پس از انتشار تصاویر لباس های این فروشگاه در شبکه های اجتماعی ترکیه، صاحبان این فروشگاه با چسباندن یک اعلامیه بزرگ روی شیشه ویترین این فروشگاه نوشته اند: این مغازه به هیچ گروه و فرقه ای وابستگی ندارد و کاملا شخصی است.
با این حال این فروشگاه هم به صورت آنلاین تی شرت هایی منقوش به آرم و پرچم گروه تروریستی داعش را می فروشد و هم این تی شرت ها را در رگال های خود در فروشگاه در معرض خریداری مشتریان قرار داده است.
از سوی دیگر فروشگاه‌هایی در جنوب غرب سیدنی جهت توزیع این لباس‌ها دایر شده است که تا کنون با استقبال خوبی نیز مواجه شده است!
اسلحه کمری "کلت"، شعار و نمادهای خاص القاعده، دعوت به حمل اسلحه و حمایت از خونریزی از جمله تصاویری است که بر روی این لباس‌ها نقش بسته است.


کد مطلب: 2795

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vgld.n0x2yt05khf62yyal..html

آرماگدون
  http://armageddon.ir