کمیسیون مشورتی ملی حقوق بشر گزارش داد:

افزایش بیش از ۵۰ درصدی خشونت علیه مسلمانان در فرانسه

شبستان , 22 تير 1400 ساعت 13:28

نهاد ملی حقوق بشر گزارش داد: فرانسه در سال گذشته میلادی و در زمان قرنطینه کرونایی شاهد افزایش شدید خشونت علیه مسلمانان بوده است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «آناتولی»، بر اساس گزارش نهاد ملی حقوق بشر ، فرانسه در سال گذشته میلادی و در زمان قرنطینه کرونایی شاهد افزایش شدید خشونت علیه مسلمانان بوده است.
کمیسیون مشورتی ملی حقوق بشر (CNCDH) در سی امین گزارش سالیانه مبارزه با نژادپرستی و بیگانه ستیزی اعلام کرد که پیش داوری ها با سطح تحمل پایین تر نسبت به جامعه مسلمانان و دین اسلام در فرانسه همچنان ادامه دارد.
این گزارش حاکی از افزایش ۵۲ درصدی اقدامات ضد اسلامی در سال گذشته میلادی است در حالی که ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که اسلام را تهدیدی برای کشور می دانند.
سال گذشته وزارت خدمات اطلاعات مرکزی که اقدامات و تهدیدهای مربوط به نژادپرستی و اسلام هراسی را ثبت می کند در مجموع یک هزار و ۴۶۱ اقدام اسلام هراسانه را به ثبت رساند.
این در حالی است که بر اساس این گزارش اقدامات ضد یهودی و سایر اقدامات نژادپرستانه به ترتیب ۵۱ درصد و ۲۲ درصد کاهش داشته اند.
در گزارش کمیسیون مشورتی ملی حقوق بشر آمده است که تعصبات خاص نسبت به سیاه پوستان ، مسلمانان و دیگر مهاجران در فرانسه همچنان به قوت خود باقی است.
این گزارش نتیجه گیری کرده است که پدیده نژادپرستی در فرانسه عمدتا گزارش نمی شود و این در حالی است که نهادهای حقوق بشری مرتب از مقامات دولتی و جامعه مدنی خواستار مبارزه با نژادپرستی هستند.


کد مطلب: 7088

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdce.v8fbjh87v9bij.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir