پليس نيويورک مساجد را سازمان های تروريستی تلقی می کند

واحد مرکزی خبر , 6 شهريور 1392 ساعت 23:45

بر اساس اظهارات شاهدان عینی و اسناد محرمانه پلیس پس از حادثه تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 تاکنون پلیس نیویورک از بسیاری از مساجد تحقیقات مرتبط با اقدامات تروریستی انجام داده است.


به گزارش «آرماگدون» ، پلیس نیویورک به صورت محرمانه مساجد را به عنوان سازمان های تروریستی رده بندی کرده است و این اقدام به پلیس اجازه می دهد حتی بدون داشتن شواهد و مدارک خاص مرتبط با اقدامات جنایی، برای جاسوسی از وعاظ و امام های جماعت مساجد خبرچین و جاسوس اعزام و اطلاعات دریافت کند.
این اقدام پلیس نیویورک به این معنی است که هر کسی وارد مساجد شود می توان از او بازجویی کرد و پلیس می تواند مساجد را تحت نظارت محسوس و نامحسوس قرار دهد.
بر اساس اظهارات شاهدان عینی و اسناد محرمانه پلیس پس از حادثه تروریستی یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ تاکنون پلیس نیویورک از بسیاری از مساجد تحقیقات مرتبط با اقدامات تروریستی انجام داده است.
راهکار جدید به پلیس نیویورک اجازه می دهد تا ماموران مخفی خود را به مساجد بفرستد و برای جمع آوری اطلاعات از مساجد خبرچین استخدام کند.
خبرگزاری آسوشیتد پرس اخیرا اطلاعاتی از عملیات جاسوسی گسترده پلیس نیویورک علیه مساجد به دست آورده است و همچنین در کتاب «دشمن درون: واحد جاسوسی محرمانه پلیس نیویورک و آخرین توطئه بن لادن علیه آمریکا» نیز اطلاعاتی درباره جاسوسی از مساجد منتشر شده است.
این کتاب را مت اپوزو و آدام گلدمن گزارشگران اسوشیتد پرس بر اساس پرونده های منتشر نشده پلیس و مصاحبه با ماموران سابق و فعلی پلیس نیویورک، سازمان سیا و اف بی آی نوشته اند.
لیزا سارسور مدیر سازمان اعراب آمریکایی می گوید: من تروریست نیستم، من مظنون نیستم و سازمان من هم فعالیت تروریستی ندارد. پس نمی دانم که دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی چرا صرف جاسوسی از من و سازمانم می شود.
زین ریماوی یکی از رهبران انجمن اسلامی بی ریج که خارج از بروکلین فعالیت می کند، می گوید: وقتی امید شما و آزادی تان از بین می رود و عدالتی وجود ندارد، وقتی دموکراسی وجود ندارد و همیشه در جامعه درباره این موضوعات صحبت می شود بنابراین کسی مثل سارسور حق دارد عصبانی شود.
اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا از پلیس نیویورک که می گوید جاسوسی از مسلمانان قانونی است و این کار باعث شده مسلمانان از انجام تکالیف دینی خود در مساجد هراس داشته باشند، شکایت کرده است.
هینا شمسی از اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا می گوید: پلیس نیویورک نمی تواند فعالیت های خود را که ممکن است قانونی هم باشد بر اساس عقاید مذهبی افراد یا رنگ پوستشان انجام دهد.
مایک بلومبرگ شهردار نیویورک و ریموند کلی کمیسر پلیس نیویورک این اتهامات را تکذیب کرده اند.


کد مطلب: 1814

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcf.ydyiw6dcjgiaw.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir