شورای مسلمانان بریتانیا نسبت به گسترش اسلام‌هراسی هشدار داد

11 اسفند 1393 ساعت 14:32

شورای مسلمانان بریتانیا با صدور بیانیه‌ای نسبت به رشد اسلام‌هراسی در این کشور هشدار داد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «IINA»، این شورا در بیانیه خود اعلام کرد که برخی رسانه‌ها به صورت مکرر به ایجاد ترس و اضطراب در میان مسلمان می‌پردازند. احساسات ضداسلامی نیز در جامعه پذیرفته‌تر شده است.
این شورا افزود: این خطر واقعی وجود دارد که تعصبات موجود، احساسات ضداسلامی را افزایش دهد و زمینه را برای گسترش خشونت‌ها علیه مسلمانان فراهم‌ کند.
در این بیانیه آمده است که سال گذشته شاهد حملات زیادی علیه مساجد، حملات فیزیکی علیه مسلمانان، نوشتن شعارهای ضداسلامی در یک دانشگاه، افزایش اهانت‌های لفظی و ایمیل‌های توهین‌آمیز، اسلام‌هراسی در مدارس و آزار و اذیت مسلمانان در اینترنت و رسانه‌های اجتماعی بودیم.
شورای مسلمانان بریتانیا تاکید کرد: بهترین راه برای مقابله با نفرت، ایجاد روابط مستحکمتر میان جوامع است و باید راهکاری برای این مشکل و کمک به رفع تعصبات ضداسلامی ارائه شود.
شورا در این بیانیه از آغاز فعالیت‌های خود برای جمع‌آوری، مستندسازی و تحلیل همه اقدامات اسلام‌ستیزانه در جامعه بریتانیا به عنوان اقدامی ناگزیر خبر داد.
شورای مسلمانان بریتانیا افزود: جمع‌آوری اطلاعات دقیق در مورد اسلام‌هراسی کمک می‌کند تا با همفکری کارشناسان راهکارهای درستی برای مقابله با این بحران تهیه و به سازمان‌های مدنی و اجتماعی و نهادهای دولتی و اجرایی داده شود.
این شورا در پایان تأکید کرد که مسلمانان هر منطقه نیز باید در راستای مقابله با اسلام‌هراسی اقدام کنند و هرگونه جرم ناشی از تعصبات و احساسات منفی علیه مسلمانان را به پلیس گزارش دهند.


کد مطلب: 3381

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcg.79wrak9wqpr4a.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir