راهپیمایی کانادایی‌ها برای گرامیداشت یاد خانواده مسلمان کشته‌شده

باشگاه خبرنگاران , 22 خرداد 1400 ساعت 9:31

هزاران نفر از مردم کانادا برای گرامیداشت یاد اعضای خانواده مسلمانی که با حمله یک راننده کامیون زیر گرفته شدند، به خیابان‌ها آمدند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رویترز، هزاران نفر برای گرامیداشت یاد خانواده مسلمان کانادایی که  از سوی شخصی که وحشیانه در حال رانندگی با یک کامیون وانت به آنها حمله کرد و اعضای این خانواده را زیر گرفت، راهپیمایی کردند.
مردم در شهر لندن کانادا حدود ۷ کیلومتر، از محل حمله به این خانواده تا محلی نزدیک به جایی که ولتمن راننده کامیون از سوی پلیس دستگیر شد، راهپیمایی کردند.
در این راهپیمایی برخی پلاکارد‌هایی با پیام‌هایی با عنوان «نفرت در اینجا خانه ندارد» و «عشق بیش از نفرت» به همراه داشتند.
در دیگر شهر‌های انتاریو، پرجمعیت‌ترین استان کانادا نیز راهپیمایی های مشابه برگزار شد. حضور مردم از قومیت ها و نژاد و ادیان مختلف نیز در این راهپیمایی حضور داشتند.
ناتانیل ولتمن، ۲۰ ساله راننده کامیونی بود که چهار عضو یک خانواده را هنگامی که در حال عبور از خیابان بودند، زیر گرفت. تنها یکی از اعضای این خانواده که پسری ۹ ساله است در این حمله زنده ماند.
این حمله خشم مردم را در سراسر کانادا برانگیخت. سیاستمداران نیز این جنایت را محکوم کردند و خواستار تلاش بیشتر برای جلوگیری از اسلام هراسی شدند.
ولتمن، راننده کامیون به دادگاه برده شده تا در این باره پاسخگو باشد. او با چهار اتهام قتل در درجه اول و یک از سو قصد به قتل روبه‌رو است.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، این قتل‌ها را «حمله تروریستی» خواند و قول داد که با آنها مبارزه و از اقداماتشان جلوگیری کند.


کد مطلب: 7071

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcg.u9urak9zqpr4a.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir