چهارمین هم‌اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب آغاز شد

23 ارديبهشت 1394 ساعت 18:24

چهارمین هم‌اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در قم آغاز شد.


به گزارش «آرماگدون» ، چهارمین هم‌اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور مسئولین ۱۰۰ تشکل شاخص جبهه فرهنگی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۲۳ و ۲۴ اردیبهشت) در قم برگزار شد.

اولین روز هم اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با سخنرانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد.
نظام سرمایه داری دشمن اصلی انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین خاموشی با بیان اینکه فهم غلط از دین معضل کنونی جهان امروز است، عنوان کرد: تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی باید فهم دقیقی از اسلام داشته باشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تاثیرگذاری تشکل‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در جامعه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله) از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی حمایت کردند و یکی از بندهای ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب است.
وی با بیان این که نظام سرمایه داری دشمن اصلی انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی باید در عرصه فرهنگی تلاش خود را بکنند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم توسعه تشکل‌های مذهبی در مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف و... تاکید کرد و گفت: در دولت‌های نهم و دهم کمک زیادی به تشکل‌های مذهبی شده است، اما هزینه‌هایی که مردم در روزهای تاسوعا و عاشورا می‌کنند قابل قیاس با هیچ کمک دولتی نیست.

تحقق همدلی و همزبانی مانع دو قطبی شدن جامعه می‌شود
در ادامه رضا معممی مقدم مدیرعامل مرکز توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دینی با اشاره به این که تشکل‌های شاخص در سراسر کشور تأثیرگذار هستند، اظهار داشت: هر یک از تشکل‌های شاخص در استان‌ها به مانند یک سازمان تبلیغات اسلامی در حال انجام ماموریت‌های فرهنگی هستند.
مدیر عامل مرکز توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دینی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مد ظله) امسال را سال همدلی و هم زبانی ذکر کردند یک عنوان یکی از کارگروه‌های سه گانه این هم اندیشی نیز هست و در صورتی که همدلی و هم زبانی در جامعه محقق شود مانع دوقطبی شدن جامعه می‌شود.
معممی مقدم تأکید کرد: تشکل‌های دینی مردمی دغدغه حفظ وحدت و نظام را دارند و می‌توانند روابط دولت و ملت را بهبود ببخشند، بنابراین ما باید از ظرفیت‌های مردمی در تحقق شعار سال استفاده کنیم.

دیدار مسئولان تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب با آیت‌الله العظمی جوادی آملی

در ادامه شرکت کنندگان در چهارمین هم اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند و از رهنمودهای این مرجع تقلید شیعیان استفاده کردند.
آیت‌الله العظمی جوادی آملی با اشاره به این که کار حوزه مجتهدپروری و کار دانشگاه استادپروری است، عنوان کرد: کار تبلیغات دینی همان کار دانشگاه و حوزه است، یعنی هر سخنی با علم و برهان بیان می‌شود، خطر تکرار به جای برهان و تعلیل برای مردمی که علم و آگاهی کافی ندارد وجود دارد.
این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: اگر سرمایه عقلی از جامعه گرفته شود، چیزی برای آن جامعه باقی نخواهد ماند و جامعه خلع سلاح می‌شود.
وی با بیان این که باید از تکرار بی‌محتوا و حرف غیرعاقلانه پرهیز کرد، گفت: مسئولان تشکل‌های شاخص هیچ وقت بدون مطالعه سخنرانی نکنند و غیرعالمانه حرفی نزنند.


کد مطلب: 3534

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcg.w9wrak9ntpr4a.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir