گوگل انتشار دوباره فیلم موهن به اسلام را خواستار شد

ایکنا , 11 اسفند 1392 ساعت 10:26

شرکت گوگل از مقامات قضایی آمریکا خواست تا حکم صادرشده برای حذف فیلم موهن «بی‌گناهی مسلمانان» از یوتیوب را لغو و اجازه انتشار مجدد آن را صادر کنند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «rts.ch»، یک دادگاه سراسری آمریکا با صدور حکمی دستور حذف فیلم موهن علیه اسلام با عنوان "بی گناهی مسلمانان" را در سایت یوتیوپ صادر و یوتیوب نیز پس از دریافت حکم این دادگاه، این فیلم را از سایت خود حذف کرد ولی شرکت گوگل که مالکیت یوتیوب را در دست دارد، به این حکم اعتراض کرد.
شرکت گوگل در واکنش به حکم صادرشده، از مقامات قضایی آمریکا خواست تا اجازه انتشار مجدد این فیلم موهن را صادر کنند چراکه "این حکم نقض حقوق یوتیوب و شهروندان است!"
در بخشی از حکم دادگاه علیه فیلم موهن، تاکید شده است: بر اساس این تصمیم، هر فرد شرکت‌کننده در این فیلم یا هر فیلم هالیوودی دیگری می‌تواند نظارت کامل بر اثر منتشرشده داشته باشد و سایت‌هایی مثل یوتیوب نمی‌توانند ادعای مالکیت بر این آثار داشته باشند.
یادآور می‌شود، این حکم دادگاه تجدیدنظر در منطقه ششم قضایی آمریکا و به درخواست شکایت خانم "سیندی لی گارسیا" بازیگر این فیلم صادر شد. او گفته است که تهیه کنندگان فیلم، وی را فریب داده‌اند زیرا سناریوی فیلم را برخلاف توافق تغییر دادند تا فیلم ضداسلامی شود. آنها همچنین بدون اطلاع و هماهنگی، برای وی در این فیلم نقشی ضداسلامی تعریف کرده بودند. این نقش قبل از این در سناریوی اولیه فیلم وجود نداشت.
یوتیوب قبل از این در برابر درخواست‌های مختلف برای حذف فیلم، مقاومت کرده بود زیرا معتقد بود فیلم مغایرتی با قوانین آمریکا ندارد. یوتیوب تاکنون ضمن پافشاری بر این مسئله که محتوای فیلم با معیارها و موازین قانونی مغایر نیست از حذف فیلم خودداری می‌کرد. یوتیوب که در مالکیت گوگل قرار دارد اضافه کرد: تنها ارسال‌کننده فیلم، حق دارد فیلم منتشر شده در سایت را حذف کند.


کد مطلب: 2436

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcg.w9xrak9t3pr4a.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir