تصویب پارلمان کانادا برای برگزاری اجلاس اسلام هراسی

شبستان , 23 خرداد 1400 ساعت 14:51

پارلمان فدرال کانادا به اتفاق آرا برگزاری اجلاس «اقدام ملی برای اسلام هراسی» را تصویب کرد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از عربی ۲۱، پارلمان فدرال کانادا به اتفاق آرا با پیشنهاد ارایه شده از سوی «لیندسی ماتیسن» معاون حزب دموکرات جدید برای برگزاری اجلاس« اقدام ملی برای اسلام هراسی » موافقت کرد.
لیندسی ماتیسن با ارایه پیشنهادی خواستار برگزاری این اجلاس پیش از ژوئیه آینده برای بررسی حملات و اقدامات فزاینده ضد اسلامی در این کشور در سال های اخیر شد.
ماتیسن گفت: یک خانواده مسلمان همانند بسیاری از خانواده ها و مردم برای پیاد روی بیرون رفتند، اما به دلیل نفرت و اقدامات انزجارطلبانه قادر به بازگشت به منزل خود نبودند.
وی افزود: نباید کسی داخل محله و جامعه ای که به آن تعلق دارد، احساس ناامنی کند. باید دولت لیبرال کانادا بیش از آنچه اظهار تسلیت و تاسف کند، کار انجام دهد.
این عضو حزب مخالف کاناد گفت: همه مناطق کانادا به شدت تحت تاثیر اسلام هراسی قرار دارند و همه سیاستمداران در همه سطوح دولتی باید به سرعت سیاست های خود را تغییر دهند تا از حمله دیگر به مسلمانان این کشور جلوگیری کند.
وی همچنین خواستار راه حل فوری برای مسئله برتری سفید و افراط گرایی راستگرایان تندرو در کانادا شد.
ماتیسن گفت: مسلمانان سالها در این کشور از نفرت رنج می برند، نباید اینگونه باشد. اکنون مامویت حل این مشکل به گردن دولت است.
وی تاکید کرد: اجلاس اقدام ملی برای اسلام هراسی تنها آغاز کار است. ما یک راه طولانی در پیش داریم، اما مبارزه با اسلام هراسی و همه نوع نژادپرستی و تبعیض را ادامه می دهیم تا کانادایی های داخل جوامع خود احساس امنیت کنند.


کد مطلب: 7072

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdch.qnqt23nviftd2.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir