تجمع فعالان انگلیسی علیه کشتار مسلمانان در میانمار + تصاویر

جبهه جهانی مستضعفین , 22 خرداد 1394 ساعت 17:40

فعالان "سازمان روهینگیایی‌های میانمار در انگلیس" با برگزاری تجمعی اعتراضی مقابل ساختمان پارلمان در لندن ضمن محکومیت جنایات بودائیان و دولت میانمار علیه مسلمانان و اقلیت‌های مذهبی این کشور خواستار حمایت جامعه جهانی از مسلمانان میانمار شدند.


به گزارش «آرماگدون» ، فعالان "سازمان روهینگیایی‌‌های میانمار در انگلیس" با برگزاری تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان پارلمان در لندن، جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیایی را محکوم کردند.
فعالان انگلیسی و مسلمانان روهینگیایی مقیم لندن با شرکت در این تجمع، جنایات دولت میانمار در آوارگی و کشتار هزاران انسان بی‌گناه را غیر قابل قبول دانستند.
در این تجمع که روز شنبه برگزار شد فعالان انگلیسی ضمن محکومیت سکوت سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و دولت انگلیس در مقابل پاکسازی نژادی مسلمانان میانماری، واکنش سریع و مؤثر همه دولت‌ها و نهاد‌ها را در قبال این نسل‌کشی خواستار شدند.
دولت میانمار، مسلمانان روهینگیایی را که جزء ساکنان قدیمی و اصلی این کشور هستند، مجبور می‌کند بین اعتراف به بنگالی‌ بودن و بازداشت و زندانی شدن و زندگی در ارودگاه‌هایی با شرایط وخیم در مکان‌هایی نامعلوم، یکی را برگزینند.
مسلمانانی که بازداشت می‌شوند در معرض شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی جان خود را زیر این شکنجه‌ها از دست می‌دهند.
با گذشت ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

کد مطلب: 3634

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdch.xnxt23n-kftd2.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir