کابینۀ اسرائیل طرح ممنوعیت پخش اذان را تصویب کرد

العالم , 24 بهمن 1395 ساعت 16:55

کمیتۀ قانون‌گذاری کابینه رژیم صهیونیستی عصر امروز پیش‌نویس اصلاح شدۀ لایحۀ ممنوعیت پخش اذان در فلسطین اشغالی را تصویب کرد تا این طرح برای نهایی شدن چهارشنبه در پارلمان به رأی گذاشته شود.


به گزارش «آرماگدون» شبکه خبری العالم درخبری فوری اعلام کرد که کمیتۀ قانون‌گذاری کابینه رژیم صهیونیستی قانون ممنوعیت اذان را تصویب کرد. بر اساس این لایحه پخش اذان در سرزمین های اشغالی در طول روز با محدودیت رو به رو می شود و در ساعات شی وبامداد نیز ممنوع خواهد شد.
«رادیو اسرائیل» در وبگاه خبری خود با اعلام این خبر نوشت که «کمیته قانون گذاری کابی، بعدازظهر امروز یکشنبه طرح اصلاح شده قانونی را تصویب کرد که استفاده از بلندگو در مکان‌های عبادت را ممنوع می‌کند». طبق این طرح، پخش اذان از ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح ممنوع خواهد شد.
خبرنگار رادیو اسرائیل همچنین توضیح داد که قرار است که کنست (پارلمان) روز چهارشنبه این طرح را به رأی بگذارد و آن را تصویب کند تا به قانون تبدیل شود.
پیش از این در تاریخ یکم آذر ماه خبری مبنی بر این که رهبران احزاب دینی یهود از مخالفت خود در زمینه تصویب قانونی اسرائیلی در زمینه ممنوعیت پخش اذان از بلندگوهای مساجد دست برداشتند و با دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، توافق کردند که قانون منع پخش اذان تنها در ساعات شب ممنوع شود (یعنی قبل از نماز عشاء و صبح).
به این ترتیب با تصویب این قانون درکابینه رژیم صهیونیستی، فلسطینی‌ها تنها مجاز هستند اذان را در ساعات روز از بلندگوهای مساجد پخش کنند.
یعقوب لیتسمن، وزیر بهداشت و رئیس حزب "یهدوت هتوراه" رژیم صهیونیستی گفته بود به دو دلیل اعتراض خود را پس گرفته است اول اینکه در آن کنیسه‌های یهودی از استفاده از بلندگوها مستثنی شده‌اند با علم به اینکه از این بلندگوها در هر شنبه در شهرهای یهودی استفاده می‌شود و دوم اینکه این ممنوعیت تنها به ساعات شب محدود شده است.
پس از آن با اصلاحاتی لایحه ممنوعیت پخش اذان به پارلمان رژیم صهیونیستی ارائه گردید.


کد مطلب: 5390

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdci.3awct1apubc2t.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir