با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
استقبال کاربران فضای مجازی از نماز خواندن یک استرالیایی
فیلمی از مرد مسلمانی که در کنار خیابانی در سیدنی مشغول نماز خواندن می‌شود، مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.
کمک پیروان ادیان به ساخت مسجدی در آمریکا
صدها نفر از پیروان ادیان مختلف با جمع‌آوری کمک‌های نقدی در برنامه‌ای در کلیسای شهر همپشر (Hampshire) در ایالت ماساچوست (Massachusett) آمریکا به تکمیل ساخت مسجد این شهر کمک کردند.
کنفرانس اسلام هراسی لندن؛ تاکید شرکت کنندگان برلزوم وحدت مسلمانان
شرکت‌کنندگان در چهارمین کنفرانس سالانه اسلام هراسی در لندن، نسبت به روند رو به رشد فضای تنفر علیه مسلمانان و خیزش جریانات دست راستی ابراز نگرانی کرده و برلزوم هم‌گرایی و وحدت بیشتر جامعه مسلمانان در انگلیس تأکید کردند.
زنجیره انسانی فعالان هندی در اعتراض به افزایش جرائم ضداسلامی
گروهی از دانشجویان، فعالان و اعضای جامعه اسلامی هند دیروز اقدام به برگزاری تظاهرات سکوت با عنوان «زندگی مسلمانان مهم است» در دهلی نو، پایتخت هند، کردند.
ادامه اعتراضات جهانی علیه اقدام ترامپ
هزاران نفر از مردم سراسر اروپا با راهپیمایی در خیابان‌های شهرهایشان، اعتراض خود را نسبت به تصمیم بحث‌برانگیز دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
تظاهرات مسلمانان هندی در اعتراض به اهانت به قرآن
گروهی از افراد ناشناس با حضور در مسجدی در منطقه «سرمور» در ایالت «هیماچال پرادش» هند، اقدام به آتش زدن کتاب‌های دینی، از جمله نسخه‌های قرآن موجود در این مسجد کردند.
برپایی نماز جماعت اعتراضی مقابل کاخ سفید
صدها مسلمان در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، نماز جمعه را مقابل کاخ سفید برگزار کردند.
راه‌اندازی کمپین «توهوکوی، دوستدار مسلمانان» در ژاپن
آژانس نوسازی ناحیه توهوکو (Tohoku) در جزیره هونشو (Honshū) ژاپن کمپین توهوکوی دوستدار مسلمانان را برای جذب گردشگران مسلمان راه‌اندازی کرده است.
روایتگری داستان زندگی مسلمانان در کتابخانه کبک
عده‌ای از مسلمانان و مسلمان شده‌های استان کبک (Quebec) در کانادا در برنامه‌ای، داستان زندگی خود را با هدف برطرف کردن سوءتفاهمات در مورد مسلمانان به اشتراک گذاشتند.
رای دیوانعالی آمریکا ترویج اسلام هراسی
سیاست های دولت چهل و پنجم آمریکا درباره نژادپرستی و اسلام هراسی هر روز ابعاد جدیدی می یابد و این بار دیوانعالی آمریکا بر خلاف قانون اساسی این کشور، فرمان منع مهاجرت از 6 کشور مسلمان را تایید کرد و به صورت علنی مهر تاییدی بر اسلام هراسی زد.
انتفاضه جدید فلسطینی‌ها در حمایت از قدس
تظاهرات گسترده مردم فسلطین در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به تصمیم ترامپ در معرفی قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل پس از نماز جمعه ادامه دارد.
ترامپ، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کرد
پس از کش و قوس های فراوان، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را اعلام کرد؛ تصمیمی که مسلما در ساعات و روزهای آینده، سرزمین های اشغالی و حتی خاورمیانه را دچار تحولات مهمی خواهد کرد.
۱۵ سال حبس برای عامل حمله به مسجد فلوریدا
مایکل ولف که پس از حمله به مسجد شهر «تیتوس ویل» در ایالت فلوریدا، با هتک حرمت این مکان عبادی تکه‌های گوشت خوک در آن رها کرده بود، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.
آشنايی پلیس اوگاندا با قوانین اسلامی حمایت از خانواده
کارگاه آموزش یک روزه آشنایی با قوانین اسلامی حمایت از خانواده و کودکان ويژه نیروهای بخش خانواده پلیس اوگاندا به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در اوگاندا، برگزار شد.
اعتراض شهروندان آمریکایی به اقدام ضداسلامی یک کلیسا
کلیسایی در شهر «هود ریور» در ایالت «اورگن» آمریکا با نصب تابلوهایی با پیام‌های اسلام‌ستیزانه سبب اعتراض شهروندان شد.
ناکامی نقشه قتل‌عام مسلمانان در فلوریدا
پلیس در ایالت فلوریدای آمریکا مردی را که قصد داشت نقشه تیراندازی به مرکز اسلامی و کشتار مسلمانان را عملی کند، دستگیر کرد.
اطلاعات جدید از حمله به مسجد «ورشو»
روز ۵ آذر ماه امسال یک مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی در ورشو، پایتخت لهستان، هدف حمله‌ای قرار گرفت که بی‌شک حاصل افزایش احساسات ضداسلامی در این کشور است.
پیام صلح مسلمانان تگزاس در واکنش به اسلام‌هراسی ترامپ
مسلمانان ایالت تگزاس آمریکا در واکنش به بازنشر توئیت‌های ضد اسلامی ترامپ، رییس‌جمهور این کشور، برای ابلاغ پیام صلح و اتحاد گرد هم آمدند.
تظاهرات آلمانی‌ها علیه گروه ضد اسلامی
هزاران نفر از مردم شهر هانوفر (Hannover) آلمان علیه گروه ضد اسلامی «آلترناتیو برای آلمان» تظاهرات کردند.
طرح اندونزی برای ساخت مساجد دوستدار محیط زیست
معاون رئیس جمهور اندونزی از طرح این کشور برای ساخت هزار مسجد دوستدار محیط زیست تا سال 2020 میلادی خبر داد.