با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
مخالفت افراطیون کانادا با روز ملی مقابله با اسلام‌هراسی
گروه‌های راست‌گرای شهر کبک مخالفت خود را با درخواست مسلمانان مبنی بر ثبت رسمی سالروز حادثه تیراندازی مسجد کبک به عنوان روز مقابله با اسلام‌هراسی اعلام کردند.
استفاده میانمار از اسلام‌هراسی برای توجیه جنایات
حکومت میانمار همسو با استفاده از موج اسلام‌هراسی در غرب، سرکوب اقلیت مسلمان روهینگیا را توجیه می‌کند و عده زیادی نیز ادعاهای آن را می‌پذیرند.
درخواست مسلمانان ایرلند برای پوشش اسلامی در مدارس
یک گروه اسلامی در ایرلند خواستار آن شد که یونیفرم مدارس به گونه‌ای تعریف شوند که دانش‌آموزان مسلمان بتوانند از لباس‌های پوشیده استفاده کنند.
اسلام‌ستیزی علیه افسران مسلمان در نیویورک
منابع پلیس نیویورک در آمریکا از درج عبارات موهن بر روی کمد دو افسر مسلمان در محل کارشان در محله برانکس (Bronx) این شهر خبر دادند.
پیگیری حقوقی مسلمانان ایرلند برای داشتن مسجد
مسلمانان در شهر «گالوی» در غرب ایرلند، در ادامه تلاش‌ها برای حفظ یک مسجد، از شورای شهر درخواست تجدیدنظر کردند.
اطلاعیه اسلام‌ستیزان «پگیدا» برای تظاهرات در هلند
گروه اسلام‌ستیز پگیدا در هلند اعلام کرد که در سالروز تظاهرات ضد نازی (۶ اسفند) در شهر آمستردام تظاهرات خواهد کرد.
بررسی اسلام هراسی در اروپا از سوی ترکیه
تحقیقات در مورد حملات ناشی از اسلام‌هراسی علیه مسلمانان در کشورهای غربی به زودی از سوی یک کمیته پارلمانی ترکیه آغاز می‌شود.
دغدغه مسلمانان ایرلند برای گفتمان ضداسلامی
جمعیت مسلمانان ایرلند در تلاش برای مقابله با افزایش موج مهاجرت ستیزی و گسترش گفتمان ضداسلامی، از مردم خواستند اسلام و مسلمانان را در حمله روز چهارشنبه گذشته مقصر ندانند.
نشست مسلمانان «بلویو» برای پیشگیری از اسلام‌هراسی
جامعه مسلمانان شهر بلویو (Bellevue) در ایالت واشنگتن آمریکا دومین نشست سالانه خود را برای افزایش شناخت فرهنگی و پیشگیری از جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان برگزار کرد.
نمایش «آشکار شده»، روایتی از اسلام‌هراسی در آمریکا
نمایشنامه «آشکار شده» نوشته یک زن مسلمان انگلیسی ـ پاکستانی، به روایت تأثیر تصویرگری منفی از زنان مسلمان پس از حادثه یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ می‌پردازد.
درخواست حزب راست‌گرای دانمارک برای ممنوعیت ساخت مساجد
نماینده حزب مردم دانمارکی (DPP) در پارلمان این کشور خواستار برگزاری نماز در انبارها و ممنوعیت ساخت مساجد جدید در این کشور شد.
اعتراض مصری‌ها به تحریف قرآن در امتحانات درسی
انتساب آیه‌ای از قرآن کریم به یک شاعر در امتحان زبان عربی مدرسه‌ای در مصر، خشم والدین و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.
مشکلات مسلمانان چین به گزارش دیده بان حقوق بشر
دیده بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد: «اسلام» و «قرآن» اسامی ممنوعه در چین هستند و مقامات پکن از عرضه محصولات غذای «حلال» جلوگیری می کنند.
تأکید نخست‌وزیر کانادا بر نقش مسلمانان در جامعه
جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در پیامی ویدئویی برای همایش «احیای روح اسلام» تأکید کرد که مسلمانان کانادا سرمایه بزرگی برای این کشور هستند.
رونمایی از آثار جدید اسلام‌شناس قرقیزی
آثار جدید قادر مالک اف، اسلام‌شناس و کارشناس مسائل سیاسی قرقیزستان با عناوین «جوانان مسلمان: ارزش‌ها و اولویت‌ها» و «اسلام و دولت» رونمایی شد.
نشست جهانی شورای بانک‌ها و موسسات مالی اسلامی
سومین نشست جهانی شورای عمومی بانک‌ها و موسسات مالی اسلامی(CIBAFI) با موضوع «چهره جدید خدمات مالی: شکست‌ها، فرصت‌ها و استانداردهای جدید» در استانبول برگزار می‌شود.
رؤیای مسلمانان انگلیس به حقیقت پیوست+ عکس
مسلمانان منطقه لانکاشر (Lancashire) انگلیس که سال‌ها بود رؤیای داشتن یک مسجد را داشتند، سرانجام توانستند مسجدی را در شهر آکرینگتون (Accrington) این منطقه افتتاح کنند.
ونیز میزبان همایش «اسلام سیاسی در اروپا»
مؤسسه علمی، فرهنگی و پژوهشی «مؤمنان بدون مرز»، همایشی بین‌المللی با موضوع «اسلام سیاسی در اروپا» در شهر «ونیز» ایتالیا برگزار می‌کند.
افتتاح خانه «همکاری ضد نژادپرستی مسلمانان» در «دیترویت» آمریکا
خانه «همکاری ضد نژادپرستی مسلمانان» در «دیترویت» آمریکا تا ماه فوریه افتتاح می شود
درخواست مسلمانان کانادا برای ثبت رسمی یک تیراندازی
شورای ملی مسلمانان کانادا از نخست‌وزیر این کشور خواست سالروز تیراندازی مسجد کبک را به عنوان روز یادبود قربانیان و محکومیت جنایت ناشی از اسلام‌هراسی به صورت رسمی در تقویم این کشور ثبت کند.