با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
مقابله ستاره هالیوودی با مسئله «اسلام هراسی»
« ژان کلود ون دام» بازیگر فیلم های اکشن هالیوودی قرار است در فیلم سینمایی جدیدی درباره مسئله «اسلام هراسی» ایفای نقش کند.
تأکید سیاستمدار ایرلندی بر لزوم احترام به اقلیت مسلمانان
جیم شانون، سیاستمدار و عضو حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی با تأکید بر اهمیت شناخت و احترام به اقلیت‌های دینی گفت: من به همان اندازه عضو این جامعه هستم که یک شهروند مسلمان عضو آن است.
جمعیت مسلمانان آمریکا تا 2050 دو برابر می‌شود
موسسه پژوهشی «پیو» در آمریکا دیروز ،13 دی، اعلام کرد که تعداد مسلمانان این کشور در سه دهه آینده، بیش از دو برابر خواهد شد.
اتفاقات تأثیرگذار بر زندگی مسلمانان آلمان در ۲۰۱۷
با پایان سال ۲۰۱۷ و آغاز سال نو میلادی سایت اسلامیک گزارشی درباره اتفاقات جامعه آلمان که زندگی مسلمانان را تحت تأثیر قرار داد، منتشر کرد.
مخالفت با ساخت مسجد در ایندیانا
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
ساکنان محله‌ای در شهر کارمل در ایالت ایندیانای آمریکا با ساخت مسجد در این محله به بهانه افزایش ترافیک و از بین رفتن آرامش به خاطر صدای اذان مخالفند.
حمله به دانش‌آموز محجبه در تورنتو
پلیس کانادا در حال تحقیق برای شناسایی مردی هستند که روز جمعه با حمله به یک دختر محجبه با قیچی روسری وی را پاره کرد.
سیاست های «ضد اسلامی» محور اصلی گفتمان سیاسی اروپا در سال ۲۰۱۸
سیاست های ضد مهاجرتی و به ویژه ضد اسلامی به طور قاطع وارد گفتمان سیاسی در سراسر اروپا شده و به احتمال زیاد به زودی تغییر نخواهد کرد.
آموزش نحوه واکنش به اسلام‌ستیزی در آمریکا
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی (CAIR-Washington) واشنگتن برنامه‌ای را به‌منظور آموزش مداخله‌گری مؤثر و صحیح در هنگام وقوع حوادث اسلام‌ستیزانه برای شهروندان آمریکا برگزار می‌کند.
روند نگران کننده آزار کودکان مسلمان در هند
کودکان مسلمان بسیاری در کلاس‌های درس و زمین‌های بازی هدف اسلام‌هراسی و ملی‌گرایی قرار می‌گیرند و این مشکل روند نگران کننده‌ای پیدا کرده است.
نمایش رأفت اسلامی توسط مسجد آرکانزاس آمریکا
اعضای مسجد السلام شهر «فورت اسمیث» در ایالت آرکانزاس آمریکا مردی را که سال گذشته به این مسجد حمله کرده بود، عفو و با آزادی او موافقت کردند.
اقدام اسلام‌ستیزانه شهردار فرانسوی در مدارس
شهردار شهر «بوکر» در جنوب بخش «آوینیون» فرانسه در اولین روز از ترم تحصیلی جدید، مدارس این شهر را از ارائه غذاهای حلال در زمان نهار منع کرد.
درخواست سیاستمدار هلندی برای سوزاندن مساجد
حزب اسلام‌ستیز «آزادی» هلند به خاطر اظهارات ضداسلامی «هنک ون‌دون»، مدیر کمپین انتخاباتی این حزب بیش از پیش با مشکل مواجه شده است.
مخالفت افراطیون کانادا با روز ملی مقابله با اسلام‌هراسی
گروه‌های راست‌گرای شهر کبک مخالفت خود را با درخواست مسلمانان مبنی بر ثبت رسمی سالروز حادثه تیراندازی مسجد کبک به عنوان روز مقابله با اسلام‌هراسی اعلام کردند.
استفاده میانمار از اسلام‌هراسی برای توجیه جنایات
حکومت میانمار همسو با استفاده از موج اسلام‌هراسی در غرب، سرکوب اقلیت مسلمان روهینگیا را توجیه می‌کند و عده زیادی نیز ادعاهای آن را می‌پذیرند.
درخواست مسلمانان ایرلند برای پوشش اسلامی در مدارس
یک گروه اسلامی در ایرلند خواستار آن شد که یونیفرم مدارس به گونه‌ای تعریف شوند که دانش‌آموزان مسلمان بتوانند از لباس‌های پوشیده استفاده کنند.
اسلام‌ستیزی علیه افسران مسلمان در نیویورک
منابع پلیس نیویورک در آمریکا از درج عبارات موهن بر روی کمد دو افسر مسلمان در محل کارشان در محله برانکس (Bronx) این شهر خبر دادند.
پیگیری حقوقی مسلمانان ایرلند برای داشتن مسجد
مسلمانان در شهر «گالوی» در غرب ایرلند، در ادامه تلاش‌ها برای حفظ یک مسجد، از شورای شهر درخواست تجدیدنظر کردند.
اطلاعیه اسلام‌ستیزان «پگیدا» برای تظاهرات در هلند
گروه اسلام‌ستیز پگیدا در هلند اعلام کرد که در سالروز تظاهرات ضد نازی (۶ اسفند) در شهر آمستردام تظاهرات خواهد کرد.
بررسی اسلام هراسی در اروپا از سوی ترکیه
تحقیقات در مورد حملات ناشی از اسلام‌هراسی علیه مسلمانان در کشورهای غربی به زودی از سوی یک کمیته پارلمانی ترکیه آغاز می‌شود.
دغدغه مسلمانان ایرلند برای گفتمان ضداسلامی
جمعیت مسلمانان ایرلند در تلاش برای مقابله با افزایش موج مهاجرت ستیزی و گسترش گفتمان ضداسلامی، از مردم خواستند اسلام و مسلمانان را در حمله روز چهارشنبه گذشته مقصر ندانند.