تداوم اهانت به اماکن مقدس مسلمانان در اسپانیا

فارس , 17 تير 1400 ساعت 12:52

در ادامه اسلام ستیزی در کشورهای اروپایی، یک مسجد در شهر «موریکا» در اسپانیا مورد حمله قرار گرفت.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری «آناتولی» در ادامه اسلام هراسی و اهانت به اماکن مقدس مسلمانان در اروپا، یک مسجد در اسپانیا هدف حمله قرار گرفت.
یک مسجد در موریکا اسپانیا سه شنبه شب به وقت محلی مورد حمله قرار گرفت. این مسجد در شهر «کابزو دو تورس» که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد ، با عبارات «نه به اسلام» و «حاکمیت اسپانیا قابل مذاکره نیست» با اسپری رنگ آمیزی شد. مهاجمان در اقدام ناشایست دیگر سر بریده شده یک خوک و یک چاقو را بیرون این مسجد گذاشتند.
این حادثه تازه‌ترین موج حملات اسلامی هراسی در منطقه جنوبی مورسکا یکی از پرتراکم ترین مناطق مهاجر پذیر اسپانیاست.
در ۱۳ ژوئن «یونس بلال» یک مهاجر مراکشی در حالی که با دوستانش در یک کافه نشسته بود هدف تیراندازی یک کهنه سرباز اسپانیایی قرار گرفت. شاهدان این حادثه گفتند که کهنه سرباز اسپانیایی، بلال را با توهین‌های نژادپرستانه به رگبار بست.
در اوایل سال جاری میلادی یک مسجد دیگر نیز در «کارتاگنا» در شهر «سن خاویر» تخریب شد.
این در حالی است که یک مسجد در شهر« آمستردام» در هلند که چند ماه قبل مورد حمله اسلام‌ستیزانه قرار گرفته بود، یکشنبه شب به وقت محلی یک بار دیگر هدف تعرض افراد ناشناس قرار گرفت. منابع رسانه‌ای به نقل از یک نهاد فعال در زمینه حقوق مدنی به نام «فدراسیون چشم انداز ملی»، از تعرض شبانه به مسجد شهر آمستردام خبر دادند.
مسجد «ایاصوفیه» یکشنبه شب در آمستردام پایتخت هلند هدف حمله و خرابکاری افراد ناشناس قرار گرفت. عاملان تعرض و بی حرمتی به این مسجد شهر آمستردام، شیشه‌های مسجد را با بطری‌های مشروبات الکلی شکستند.
بنا بر اعلام «فدراسیون چشم انداز ملی»، برای دومین بار است که در کمتر از یک سال گذشته این مسجد هدف حمله و تعرض اسلام ستیزانه قرار گرفته است.
دسامبر ۲۰۲۰ هم یک فرد نقاب پوش مدت کوتاهی بعد از اقامت نماز عصر، با سنگ شیشه‌های مسجد را شکست و از تاریکی شب برای متواری شدن استفاده کرد.
گروه‌های و نهادهای اسلامی در هلند بارها از دولت هلند خواسته‌اند با این حملات نژادپرستانه و اسلام ستیزانه بدون هرگونه تبعیض مقابله و تدابیر لازم برای حفاظت از این اماکن و مسلمانان را اتخاذ کند.
«غازی سیریک» رئیس هیات امنای مسجد ایا صوفیه آمستردام گفت: «ما از نهادهای امنیتی و سیاستمداران انتظار داریم که اقدامات بازدارنده علیه این حملات انجام دهند.»


کد مطلب: 7084

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdca.an0k49nwy5k14.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir