انتشار کتاب موهن به پیامبر اسلام(ص) این‌بار در سنگال!

ایکنا , 20 ارديبهشت 1393 ساعت 10:11

کتاب «قرآن و فرهنگ یونانی»، نوشته «عمر سانخاره»، استاد زبان‌های باستانی، اثری تازه منشرشده در سنگال است که نزول کلام الهی و امّی بودن پیامبر(ص) را انکار می‌کند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «dakaractu»، «عمر سانخاره»، استاد زبان‌‌های باستانی و از موسسان انجمن پیروان «لئپولد سدار سنگور»، رئیس‌جمهور اسبق سنگال، در تازه‌ترین اثر خود با عنوان «قرآن و فرهنگ یونانی»، ضمن رد تاریخ اسلامی، مدعی شده است که قرآن‌کریم وحی نشده بلکه الهام‌ شده است.
وی در بخش دیگری از این کتاب موهن، تاکید می‌کند که حضرت محمد(ص) آن‌چنان که در قرآن ذکر شده است، بی‌سواد (امّی) نبوده است و مراد از کلمه «امیون»، ناخوانا و نانویسا بودن نیست بلکه معنی آن «پیامبری از امت خودتان» است.
سانخاره که عنوان کتاب موهنش را «قرآن و فرهنگ یونانی» انتخاب کرده است، مدعی می‌شود که پیامبر اسلام(ص) آیات قرآن را از فرهنگ یونانی الهام گرفته است و این سوره‌ها و آیات وحی الهی نیستند.
«ممدو بامبا اندیایه»، وزیر اسبق امور دینی سنگال، در اعتراض به انتشار این کتاب موهن، با نگارش یادداشتی، به توضیح اشتباهات «عمر سانخاره» در تفسیر آیات قرآن‌کریم پرداخت و اعلام امیدواری کرد که مقامات مسئول از انتشار کتاب‌هایی که به مقدسات دینی توهین می‌کنند، جلوگیری کنند.


کد مطلب: 2665

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdca.inuk49nim5k14.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir