اعتراض به کشتار مسلمانان میانماری در تایلند

مهر , 3 مرداد 1391 ساعت 14:21

همزمان با سفر "تین سین" رییس جمهوری میانمار به تایلند، مسلمانان میانماری همراه با گروهی از مسلمانان تایلندی در برابر سفارت این کشور در بانکوک تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.


به گزارش «آرماگدون» ، معترضین با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین " افراط گرایان راخین را متوقف کنید" و "ما به دنبال صلح هستیم" خواستار توقف خشونت ها بر علیه مسلمانان در غرب میانمار شدند.
آنان با انتقاد از سیاست های دولت میانمار و اظهار نظرهای رییس جمهوری این کشور خواستار دخالت سازمان های بین المللی برای خاتمه دادن کشتار مسلمانان در میانمار شدند.
پس از تشدید بحران در ایالت راخین و کشتار مسلمانان توسط بوداییان افراطی رییس جمهوری میانمار در اظهار نظری تعجب آور مسلمانان را شهروند آن کشور ندانسته و خواستار میزبانی کشوری ثالث از مسلمانان میانماری شده بود.
رییس جمهوری میانمار برای انجام سفری رسمی به منظور توسعه همکاری های اقتصادی میان دو کشور در تایلند بسر می برد.
درگیری های فرقه ای میان مسلمانان و بودائیان میانمار پس از حمله بوداییان به اتوبوس حامل مسلمانان و کشته شدن یک زن آغاز شد.
استان راخین در میانمار که دارای اکثریت بودایی است محل زندگی تعداد زیادی از مسلمانان است که از طرف سازمان ملل به عنوان اقلیتی که مورد بیشترین آزار و اذیت قرار می گیرند ، مطرح هستند.
مسلمانان میانمار به عنوان یک اقلیت از سوی دولت این کشور به رسمیت شناخته نمی شوند و فاقد حقوق شهروندی هستند.


کد مطلب: 836

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcakina149ne.5k4.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir