بیانیه شورای مسلمانان بریتانیا درباره حمله به سیاستمدار انگلیسی

ایکنا , 13 اسفند 1397 ساعت 14:16

پس از آنکه روز گذشته در جریان بازدید «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس از مسجدی در لندن، فردی غیر مسلمان به وی حمله کرد، شورای مسلمانان بریتانیا در بیانیه‌ای از آسیب ندیدن وی ابراز خوشحالی کرد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای مسلمانان بریتانیا؛ در پی حمله فردی غیر مسلمان به رهبر حزب کارگر انگلیس در جریان بازدید وی از مسجدی در لندن، شورای مسلمانان بریتانیا بیانیه‌ای صادر کرد.
دراین بیانیه آمده است: ما از شنیدن خبر حمله فیزیکی و خشن به جرمی کوربین در مرکز رفاهی مسلمانان (Muslim Welfare House) بهت‌زده شدیم. این مرکز یکی از ۲۵۰ مسجدی است که در روز «از مسجد من دیدن کنید» درهای خود را بر روی عموم مردم بریتانیا باز کرده بودند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ما از اینکه آقای کوربین آسیب جدی ندیده است، خوشحالیم و به یاد آوردیم که اینجا همان جایی است که درن اوسبورن (Darren Osborne) دو سال قبل یک مسلمان را به قتل رساند. سیاستمداران از هر گروهی در برنامه بازدید از مساجد شرکت کردند. این برنامه با هدف شکستن مرزها و تقویت روحیه همکاری در بین بریتانیایی‌ها برگزار شد.
کوربین در توئیتی، با تجلیل از برنامه «از مسجد من دیدن کنید»، این بازدید را «فرصتی جالب» برای جوامع دانست.
رسانه‌های انگلیسی می‌گویند پلیس، فرد معترضی را که به رهبر حزب کارگر حین بازدید از مسجد فینزبری پارک و مرکز رفاهی مسلمانان در لندن، حمله کرده بود، دستگیر کرده است. هویت این فرد اعلام‌نشده اما گفته می‌شود که او ۴۱ ساله و از طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. حزب کارگر خواستار همه‌پرسی مجدد درباره خروج از اتحادیه اروپاست.


کد مطلب: 6647

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdce.e8pbjh8pf9bij.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir