دادخواست جدید مسلمانان برای تعیین روز ملی اسلام هراسی در کانادا

شبستان , 3 تير 1400 ساعت 10:46

دو هفته پس از یک جنایت اسلام هراسانه در کانادا که چهار نفر در آن جان خود را از دست دادند، جامعه مسلمانان کانادا در دادخواست جدید خود از نخست وزیر این کشور خواستند که ۶ ژوئن را به عنوان روز ملی علیه اسلام هراسی اعلام کند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « moroccoworldnews»، دو هفته پس از یک جنایت اسلام هراسانه در کانادا که چهار نفر در آن جان خود را از دست دادند، جامعه مسلمانان کانادا در دادخواست جدید خود از «جاستین ترودو » ، نخست وزیر کانادا خواستند که ۶ ژوئن را به عنوان روز ملی علیه اسلام هراسی اعلام کند.
این دادخواست پس از آن ارائه شد که مردی با کامیون چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان را به قتل رساند.
این دادخواست که هدف آن جمع آوری ۲۵ هزار امضا است تاکنون توسط بیش از ۱۹ هزار و ۱۵۸ امضا کننده پشتیبانی شده است.
لیلیان هارتلی ، آغاز كننده این کمپین هم از ترودو و هم از وزیر میراث كانادا « استیون گیلبو » خواست كه ۶ ژوئن را به عنوان روز ملی اسلام هراسی برای جلوگیری از وقوع مجدد جرایم فجیع مشابه تعیین كند.
در این دادخواست آمده است: اقدامات اسلام هراسانه جامعه مسلمانان در کانادا را مایوس و ناامید کرده است و همه فکر آنها معطوف به افرادی شده است که تحت تأثیر اسلام هراسی و جنایات علیه مسلمانان قرار گرفته اند و عزیزان خود را از دست داده اند.
پلیس کانادا «ناتانیل ولتمن » ۲۰ ساله را عامل جنایات اسلام هراسی در ۶ ژوئن معرفی کرده و اقدام را تحت عنوان اقدام تروریستی مورد تحقیق قرار داده است.
در پایان دادخواست مسلمانان آمده است که جنایت های ناشی از نفرت نباید جایی در کانادا داشته باشد و همه شهروندان کانادایی شایسه تجلیل و حمایت هستند.


کد مطلب: 7079

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdce.f8fbjh87o9bij.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir