افزایش خشونت علیه مسلمانان در آلمان

تسنیم , 22 بهمن 1398 ساعت 15:50

دولت آلمان در پاسخ به یک درخواست فراکسیون چپ‌ها در پارلمان این کشور از افزایش اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان در آلمان خبر داده است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه "تاگس سایتونگ" آلمان، پاسخ دولت آلمان به یک درخواست فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان با موضوع نژاد پرستی علیه مسلمانان نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹ هر دو روز یک مسجد، یک نهاد اسلامی و یا یک نماینده مذهبی هدف حملات اسلام ستیزانه قرار گرفته است.
"کریستین بوخهولز"، از نمایندگان حزب چپ در پارلمان آلمان این وضعیت را یک ترور راستگرایی افراطی دانست که باید قاطعانه با آن مقابله شود.
وی تاکید کرد که این گونه تهدیدات برای مردم، مساجد و سایر نهادهای مسلمانان قابل تحمل نیست.
این آمارهای جدید از طرف وزارت کشور آلمان ارائه شده که از ژانویه سال ۲۰۱۹ به برخی از حملات اسلام هراسانه پرداخته که در آن حملاتی به مکان های گردهمایی، انجمن های فرهنگی، گورستان ها، مساجد و سمبل های مذهبی انجام گرفته است.
بر این اساس در سال ۲۰۱۹ در مجموع حدود ۱۸۴ مورد حملات با انگیزه های اسلام ستیزی در آلمان رخ داده است که شامل توهین و خسارت به اموال مسلمانان بوده است. تهدیدها و آسیب های جسمی نیزدر این آمارها ذکر شده است. البته این آمارها کامل نیست و همچنان می تواند افزایش یابد.
جرائم اسلام ستیزانه از سال ۲۰۱۷ در آلمان به صورت جداگانه ثبت می شود. اینکه تعداد این جرائم در سال ۲۰۱۹ دقیقا چه اندازه بوده است هنوز مشخص نیست. در سال ۲۰۱۸ حدود ۹۱۰ مورد از این جرائم که حدود ۴۸ مورد آن حملات به مساجد بوده است وجود داشته است. در سال ۲۰۱۷ هم ۱.۰۹۵ مورد از این گونه جرائم وجود داشته است. بیش از ۹۰ درصد این گونه جرائم با انگیزه های سیاسی از طرف گروه های راست گرا انجام شده است.
دولت آلمان در پاسخ به سوال فراکسیون چپ ها اعلام کرده که مسلمانان و نهادهای مذهبی در آلمان به دلیل جرائم با انگیزه های سیاسی آسیب می بیند. مسئله اسلام هراسی و مهاجرت یک موضوع همیشگی برای گروه های راست افراطی است.
نکته قابل توجه در این باره این است که اگر چه تعداد کل جرائم علیه مسلمانان در آلمان کاهش داشته است اما تعداد جنایت خشن علیه آن ها افزایش داشته است.
در سال ۲۰۱۷ مقامات آلمانی از حدود ۵۶ جنایت خشن علیه مسلمانان با ۳۸ مجروح خبر دادند که در سال ۲۰۱۸ تعداد آن به ۷۴ مورد با ۵۲ مصدوم افزایش پیدا کرد. حتی دو مورد تلاش برای قتل هم گزارش شده است.
علاوه بر جرائم جنایی تبعیض ها علیه مسلمانان هم در آلمان گزارش شده است که این تبعیض ها از جمله در مواقع جستجوی کار و محلی برای اسکان دیده می شود. حدود ۷۱۹ نفر از سال ۲۰۰۱۶ به این دلیل که به خاطر مذهب اسلام تحقیر شده اند به آژانس ضد تبعیض فدرال آلمان مراجعه کرده‌اند.
بر این اساس بخصوص زنان مسلمانی که حجاب روسری دارند در معرض تهدید قرار دارند. آژانس ضد تبعیض فدرال آلمان گزارش می دهد که ۷۶ درصد شکایات مربوط به تبعیض و خشونت کلامی و بدنی از طرف زنان بوده است.
"کریستین بوخهولز" در این باره می گوید که خشونت و تبعیض های اسلام ستیزانه یک مشکل روزمره در آلمان است.
وی با تاکید بر اینکه سرانجام دولت فرال آلمان هم این مسئله را تشخیص می دهد همچنین گفت که اما آنچه دولت در این راستا انجام می دهد خیلی دیر و کم است.
وی تاکید کرد که ممنوعیت و طرد اسلام هراسی و نژاد پرستی علیه مسلمانان توسط دولت فدرال آلمان و پارلمان ضرورت دارد. در این راستا سیگنال های همبستگی و پشتیبانی لازم است.


کد مطلب: 6891

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcf.1dviw6dcygiaw.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir