۵۹ درصد اخبار رسانه های بریتانیا درباره مسلمانان،منفی است

شبستان , 19 تير 1398 ساعت 11:39

تحقیقات جدید از سوی شورای اسلامی بریتانیا نشان می دهد که مشکل جدی در خصوص نحوه پوشش اخبار مرتبط با اسلام و مسلمانان در این کشور وجود دارد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « easterneye »،تحقیقات جدید از سوی شورای اسلامی بریتانیا نشان می دهد که مشکل جدی در خصوص نحوه پوشش اخبار مرتبط با اسلام و مسلمانان در این کشور وجود دارد.
در پی تحلیل بیش از ۱۰ هزار مقاله و کلیپ های تلویزیونی در سه ماه آخر سال ۲۰۱۸ میلادی،نتیجه تحقیقی که از سوی شورای اسلامی بریتانیا انجام شد این بود که ۵۹ درصد مقاله های چاپ شده مرتبط با مسلمانان با رویکردهای منفی بوده است.
این تحقیق نشان می دهد که « Mail on Sunday »،منفی ترین پوشش ها درباره اسلام داشته تا آنجا که ۷۸ درصد از مطالب آن در خصوص مسلمانان دارای موضوعات منفی بوده است.
دیگر روزنامه ها از جمله «The New Statesma»،« Observer» و « Guardian» هم چهره منفی از مسلمانان در نوشته های خود ترسیم کرده اند.
«مقداد ورسی» از شورای اسلامی بریتانیا از روزنامه نگاران خواسته است تا خبرهای مثبت تری درباره مسلمانان را پوشش بدهند و فقط بر روی موضوعاتی مانند تروریسم و نسبت دادن آن به مسلمانان تمرکز نکنند.
او در این باره می گوید: «شما باید اطمینان حاصل کنید که وقتی یک مطلب منفی می نویسید مطلبی عادلانه است و یک موضوع منفی را به همه مسلمانان تعمیم ندهید.
ورسی افزود: «شیوه ای که گزارش های رسانه ای درباره اسلام و مسلمانان دارند ،نقش بزرگی را در اسلام هراسی ایفا می کند.»
مرکز نظارت بر رسانه های شورای اسلامی بریتانیا قرار است یافته های خود را به پارلمان این کشور ارائه کند.


کد مطلب: 6776

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdch.qn-t23nq-ftd2.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir