بیشترین میزان اسلام هراسی کانادا در کبک

ایکنا , 3 فروردين 1397 ساعت 11:32

نتایج یک نظرسنجی و پژوهش جدید بیانگر آن است که اسلام هراسی و اسلام ستیزی در استان کبک کانادا بیشتر از سایر نقاط این کشور شیوع دارد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «سی بی اس»، بیش از ۷۰ درصد پاسخ دهندگان به نظرسنجی در استان کبک گفتند نسبت به مسلمانان احساس منفی شدید دارند.
این در حالی است که رهبران سیاسی کبک همواره تلاش می کنند اسلام هراسی در این استان را کمرنگ جلوه دهند و اقدامات اسلام ستیزانه را پراکنده و کم اهمیت توصیف کنند.
چند ماه پیش زمانی که مسلمانان کبک خواستار اعلام روز ۲۹ ژانویه به عنوان روز مقابله با اسلام هراسی شدند، رهبران سیاسی با این اقدام مخالفت کرده و ادعا کردند مردم این استان پذیرای مهاجران هستند و اسلام هراسی در میان آن ها جایی ندارد.
در ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۷ ، در جریان یک حمله تروریستی و تیراندازی در مسجد شهر کبک شش مسلمان نمازگزار کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.
پژوهش اخیر که خلاصه ای از آن اخیراً در یک نشریه معتبر جامعه شناسی منتشر شده، همچنین نشان می دهد که مسلمانان هدف بیشترین احساسات منفی در میان اقلیت ها در سراسر کانادا هستند.
نتایج به دست آمده در این تحقیق موید نتایج تحقیقات و نظرسنجی های قبلی است که طی چند سال اخیر در کانادا انجام شده، البته این بار در سطحی گسترده تر و با شیوه ای آکادمیک تر.


کد مطلب: 6505

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdch.vn-t23nmmftd2.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir