«کشف اسلام» پروژه جدید برای مقابله با نژادپرستی ضد مسلمانان در نیوزیلند

شبستان , 24 تير 1400 ساعت 12:27

مسلمانان نیوزیلند پروژه «کشف اسلام» را با هدف تصحیح تصویر اشتباه از اسلام و مسلمانان و تقویت پیوندهای اعتماد به راه انداختند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از اخبار الیوم، یک گروه از مسلمانان «پروژه کشف اسلام در نیوزیلند» را با برپایی تورهای آگاهی سازی با هدف تصحیح مفاهیم غلط و شایع درباره اسلام و مسلمانان آغاز کردند.
این پروژه در چارچوب تلاش های مسلمانان نیوزیلند برای تقویت پیوندهای اعتماد و تفاهم با سایر افراد جامعه پس از اهانت لفظی برخی از آنها انجام شد.
برگزارکنندگان تورهای این پروژه با اهانت های لفظی مواجه اند. «مسلمانان آیا علت وقوع حمله کریستچرچ را می دانید؛ این اتفاق افتاده است زیرا شما انتخاب کردید به کشور ما بیایید؛ به همین دلیل کشته شدید، اگر شما اینجا نبودید این اتفاق نمی افتاد»، «به کشور خود برگردید، من نمی خواهم مسلمانان را ببینم». از جمله عبارت های نژادپرستانه است.
باوجود آزار و اذیت ها و تنگناهای پیش روی مسلمانان، برپاکنندگان این پروژه تورهای خود را با شعار «همسایه مسلمان خود را ملاقات کن» ادامه می دهند و دامنه فعالیت های خود را گسترش دادند، به طوری که فضای مجازی نیز برای شکستن تصویر کلیشه ای از مسلمانان در این دامنه قرار گرفته تا پل های ارتباطی جدید با دیگران شکل گیرد.
از سوی دیگر، دیدبان مبارزه با افراطی گری الازهر این طرح را با وجود مشکلات پیش روی آن ستود. زیرا این مسئله در جلوگیری از پدیده اسلام هراسی و نژادپرستی کمک می کند.
این دیدبان دوباره تبعیض نژادی براساس دین یا نژاد یا رنگ را محکوم و اعلام کرد: این مسئله آفتی برای امنیت و ثبات جامعه است. جهان به اجرای اصل منشور برادری انسانی نیاز دارد.


کد مطلب: 7090

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdch.wnqt23nvvftd2.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir