جوان مسلمان انگلیسی برای مقابله با اسلام‌هراسی فیلم ساخت + عکس

22 دی 1394 ساعت 16:19

شی میاه که تنها به دلیل اعتقاداتش بارها هدف حملات لفظی و فیزیکی قرار گرفته، با ساخت فیلمی کوتاه با اسلام‌هراسی به مقابله برخاسته است.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Hartlepool Mail»، این جوان ۲۰ ساله مسلمان ضمن ارتباط با سازمان جوانان «فیکسرز» یک فیلم چهار دقیقه‌ای تولید کرده که به زودی از اخبار محلی شبکه آی‌ تی‌وی بریتانیا پخش می‌شود.
او می‌گوید: وقتی مردم کلمه اسلام را می‌شنوند، به صورت اتوماتیک به تروریسم فکر می‌کنند.
شی که عضو سابق پارلمان جوانان شهر «هارتل‌پول» انگلیس است، می‌گوید که مجبور بوده که با اهانت‌های لفظی و فیزیکی فزاینده در شهر «ساندرلند» که تا ۱۲ سالگی در آنجا زندگی می‌کرده، کنار بیاید.
او می‌گوید: من اهل شمال شرقی انگلیس هستم؛ اما احساس می‌کنم که با ساخت فیلم به نمایندگی از مسلمانان در مقابل اسلام‌هراسی ایستاده‌ام.
شی می‌گوید: همچنان که بزرگ می‌شدم با اهانت‌های لفظی مواجه بودم که بعدها فیزیکی شد و اکنون فکر می‌کنم که شرایط بسیار بدتر شده است.
او افزود: مردم اقلیت افراط‌گرایان را با اکثریت مسلمانان اشتباه می‌گیرند و به همین دلیل من نگران امنیتمان هستم.
شی گفت: همه ما انسان هستیم و باید قدر تنوع فرهنگی که در اینجا داریم را بدانیم.
در این فیلم، شی که دانشجوی حقوق در دانشگاه نورث‌آمبریا در منچستر است، در مورد تعصبی که با آن مواجه بوده صحبت می‌کند و زن جوان مسلمانی را می‌بیند که تجربیات مشابهی را داشته است.
او همچنین با متیو فلدمن، استاد تاریخ معاصر دانشگاه تیساید انگلیس صحبت می‌کند.
فلدمن می‌گوید: به نظر می‌رسد جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در حال گسترش است. این شرایط مشوق نفرت و خشونت علیه مسلمانان در این کشور است و باید متوقف شود.


کد مطلب: 4185

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcj.oexfuqevisfzu.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir