مسلمانان فرانسه در اعتراض به افزایش اسلام ‌هراسی در جشن بین‌ ادیان شرکت نکردند
مسلمانان فرانسه در اعتراض به افزایش اسلام ‌هراسی در جشن بین‌ ادیان شرکت نکردند
اعضای شورای منطقه‌ای مسلمانان فرانسه در اعتراض به بی‌توجهی مسوولان به افزایش اقدامات ضداسلامی، در مراسم جشن بین‌ادیان که دیروز، 20 آبان‌ماه، برگزار شد، شرکت نکردند.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 2016
به گزارش «آرماگدون» ،اعضای شورای منطقه‌ای مسلمانان فرانسه دیروز، در اعتراض به بی‌توجهی دولت این کشور به افزایش اقدامات ضداسلامی و حملات بی‌رویه گروه‌های افراطی به مساجد و مراکز دینی مسلمانان، در مراسم جشن بین‌ادیان که با حضور نمایندگان مسیحی و یهودی برگزار شد، حضور پیدا نکردند.
شورای منطقه‌ای مسلمانان فرانسه در پیامی به برگزارکنندگان مراسم جشن بین‌ادیان عنوان کرد: «همه نمایندگان می‌دانند که طی سال جاری با افزایش ۳۵ درصدی اقدامات ضداسلامی مواجه بودیم و حتی مقامات سیاسی نیز به این مسئله اشراف کامل دارند ولی نکته مهم و تأسف‌بار این است که هیچ‌کس برای مقابله با این اقدامات و دستگیری افراد اسلام‌ستیز تدبیری عملی اتخاذ نمی‌کند».
در ادامه می‌خوانیم: «حاضر نشدن ما در این مراسم نشانه اعتراض ما به دولتمردان و روشی مسالمت‌آمیز برای محکوم کردن اقداماتی است که در شهرهای مختلف فرانسه علیه مسلمانان روی می‌دهد. هدف ما این است که بر ضرورت همزیستی مسالمت‌آمیز تأکید و توجه شهروندان به این مسئله را جلب کنیم».
مراسم جشن بین‌ادیان هرسال در منطقه «ایل دو فرانس» با حضور نمایندگان اسلام، مسیحیت و یهودیت برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان درباره مسائل دینی به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا