ورود پلیس مالزی به پرونده‌های توهین به پیامبر(ص)
ورود پلیس مالزی به پرونده‌های توهین به پیامبر(ص)
پلیس مالزی ۹۲۹ شکایت درباره توهین به پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص)، در کشور دریافت کرده و ۱۶ پرونده تحقیق را در این زمینه گشوده است.
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب: 6652
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «نیو استریت تایمز»، سربازرس پلیس محمد فازی هارون، در بیانیه‌ای که امروز منتشر شد، جزئیات برخی از آخرین پرونده‌ها را ذکر کرد.
وی گفت: تا به امروز، ۱۵ شکایت علیه صاحب یک حساب کاربری فیسبوک به نام «باراکوک» به دلیل توهین به اسلام و پیامبر (ص) دریافت شده است.
هارون افزود: یک فرد مظنون ۲۹ ساله روز یکشنبه (۳ مارس) در این باره در لوبان بازداشت شد و با صدور حکم بازداشت موقت چهار روزه که روز پنجشنبه (۱۶ اسفند) به پایان می‌رسد، تحقیق از وی در حال انجام است. پرونده دوم شامل ۱۰ شکایت علیه صاحب یک حساب کاربری فیسبوک به نام « Ayea Yea» برای توهین به اسلام و پیامبر اسلام بود. یک مظنون ۲۲ ساله دیگر نیز دیروز در بائو، در مورد این پرونده بازداشت شد.
به گفته وی پرونده‌ای نیز مربوط به صاحب ۴۳ ساله یک حساب توییتری به نام alvinchow۳۳۳@ است که ادعا می شود به پیامبر اسلام (ص) توهین کرده است.
هارون گفت: این موارد تحت قانون مجازات و قانون ارتباطات و چندرسانه‌ای مصوب سال ۱۹۹۸ مورد بررسی قرار می گیرند.
وی به سوءاستفاده از رسانه‌های اجتماعی یا هر شبکه ارتباطی برای تحریک احساسات دینی و فرهنگی هشدار داد.
هارون با بیان اینکه توهین به عقاید و ادیان هر نژادی می‌تواند در جامعه چند نژادی مالزی تنش ایجاد کند، تأکید کرد: پلیس اقدامی جدی علیه کسانی که به این مسئله بی‌توجهی کنند انجام می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا