مسلمانان اسپانیا تامین امنیت مساجد را خواستار شدند
داخلی صفحه آخر خبر
مسلمانان اسپانیا تامین امنیت مساجد را خواستار شدند
دنبال حملات مکرر به مراکز عبادی در بخش خودمختار «والنسیا» در اسپانیا، مسلمانان این منطقه تامین امنیت مساجد را خواستار شدند.
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 2241
به گزارش «آرماگدون» ، مسجد شهر والنسیا در منطقه خودمختار «والنسیا» پنج‌شنبه گذشته برای چندمین بار مورد حمله گروه‌های اسلام‌ستیز قرار گرفت و مسلمانان این منطقه، برای مقابله با تکرار هتک حرمت این مکان عبادی، حکومت اسپانیا را به اتخاذ تدابیر امنیتی فراخواندند.
انجمن اسلامی والنسیا با انتشار بیانیه‌ای، از مقامات سیاسی اسپانیا خواست تا با نصب دوربین‌های مداربسته در خیابان‌های اطراف مسجد و نیز شناسایی عاملان هتک حرمت مکان عبادی مسلمانان، آرامش را به این شهر بازگردانند.
در بخشی از این بیانیه تاکید شده است: عاملان حمله به مسجد والنسیا قصد داشتند این مکان را به آتش بکشند که خوشبختانه به هدف خود نرسیدند و تنها بخشی از درب این مسجد طعمه حریق شد و نمازگزاران مانع سرایت آتش به داخل شدند. ولی با این‌وجود، نوشته‌های موهن به اسلام و مسلمانان بر روی دیوارهای این مکان عبادی، نشان‌گر اوج نفرت و کینه‌ای است که در دل‌های این اسلام‌ستیزان رخنه کرده است و این مسئله باعث نگرانی شهروندان و نمازگزاران شده است.
همچنین، شهروندان والنسیا با اشاره به این‌که خانواده‌های مسلمان همگی در اطراف این مسجد سکونت دارند، نسبت به تکرار آتش‌سوزی عمدی در این مکان عبادی و سرایت آن به داخل منازل ابراز نگرانی کردند.
مسجد والنسیا تاکنون سه‌بار مورد حمله گروه‌های اسلام‌ستیز قرار گرفته، ولی دولت اسپانیا تاکنون اقدامی عملی برای دستگیری عاملان یا مقابله با تکرار هتک حرمت این مسجد انجام نداده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا