نقش ترامپ در رشد اسلام‌هراسی آمریکایی‌ها
نقش ترامپ در رشد اسلام‌هراسی آمریکایی‌ها
شورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR) قصد دارد روز دوشنبه ۳ اردیبهشت گزارشی را منتشر کند که در آن شواهدی درباره نقش سیاست‌های دونالد ترامپ در دامن زدن به اسلام‌هراسی در این کشور ارائه می‌شود.
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷
کد مطلب: 6527
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از CAIR: در گزارش شورای روابط آمریکایی-اسلامی، بزرگترین سازمان حقوق مدنی و حمایت از حقوق مسلمانان در ایالات متحده، شواهد و مدارک متقنی در خصوص تأثیر منفی سیاست ترامپ در افزایش تبعیض‌ها و خشونت‌ها علیه مسلمانان در سراسر این کشور در سال گذشته ارائه خواهد شد.
گزارش حقوق مدنی این شورا در سال ۲۰۱۸ حاکی از صدها حادثه اسلام‌هراسی و حمله علیه علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۷ است و نشان می‌دهد چه تعداد از این حوادث با دستور ترامپ مبنی بر منع ورود مسلمانان به این کشور ارتباط پیدا می‌کند.
گزارش جدید با عنوان «هدف قرار داده شده»، نشان دهنده افزایش شدید تعداد حوادث ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۷ است. نهاد عوض، مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی-اسلامی در این باره گفت: کاملاً مشخص است که دولت ترامپ جامعه مسلمان آمریکایی را هدف گرفته و این باید وجدان همه آمریکایی‌ها را بیدار کند.
وی گفت: ارائه مستندات در این گزارش درباره حوادث ناخوشایندی که علیه مسلمانان صورت گرفته، اعلام جرمی علیه سیاست‌های غیر قانونی دولت ترامپ است.
این شورا همچنین از مردم خواسته تا هر گونه حوادث اسلام‌هراسانه را به پلیس و اداره حقوق مدنی CAIR گزارش کنند. این شورا اپلیکیشنی را با عنوان «اطلاع از حقوق فردی» راه اندازی کرده که به وسیله آن اطلاعات مهمی در خصوص حقوق فردی به اشتراک گذاشته می‌شود و همچنین روند ارسال گزارشات درباره جنایت از روی تنفر و حوادث اسلام‌هراسانه آسان تر می‌شود.
شورای روابط آمریکایی-اسلامی از مسلمانان آمریکایی و اعضای دیگر گروه‌های اقلیت خواسته تا این برنامه را دانلود و از منابع آن استفاده کنند تا آگاهی و قدرت خود را افزایش دهند. این شورا بزرگترین سازمان آزادی‌های مدنی و مدافع مسلمانان آمریکا است که مأموریت آن ارتقاء درک از اسلام، حمایت از حقوق مدنی، ترویج عدالت و حفظ قدرت مسلمانان آمریکا است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا