شکایت از برگزارکنندگان تظاهرات ضداسلامی در جزیره «تاهیتی»
شکایت از برگزارکنندگان تظاهرات ضداسلامی در جزیره «تاهیتی»
انجمن اسلامی جزیره «تاهیتی»(از گروه‌ جزیره پولینزی فرانسه)، از تنظیم شکایت علیه سه گروه اسلام‌ستیز به اتهام ترویج نژادپرستی خبر داد.
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 2125
به گزارش «آرماگدون» ، انجمن اسلامی جزیره تاهیتی به ریاست «هشام البرکانی»، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال تنظیم شکایت علیه سه گروه اسلام‌ستیز است که در شبکه اجتماعی فیسبوک، شهروندان را به تظاهرات علیه بازگشایی تنها مسجد این کشور دعوت کرده بودند.
در این بیانیه تاکید شده است: «رومن بنارد»، برگزارکننده تظاهرات علیه بازگشایی مسجد شهر پاپیته، مدیر یکی از این صفحات اینترنتی است که به اتهام ترویج خشونت و نژادپرستی علیه مسلمانان مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.
مقامات مسلمان اعلام کردند که موضوع شکایت از مدیران این سه صفحه اینترنتی به آنان اطلاع داده شده است و به‌زودی جلسه رسیدگی به اتهامات آنان آغاز خواهد شد.
یادآور می‌شود، تنها مسجد جزیره «تاهیتی» مستعمره فرانسه در اقیانوس آرام، چند روز قبل از عید قربان افتتاح شده بود، ولی شهرداری پاپیته با بیان این‌که مدارک ارائه‌شده برای گشایش این مکان عبادی ناقص است، یک روز قبل از عید قربان، درب این مسجد را به روی نمازگزاران بست.
مقامات مسلمان با پیگری مداوم خود، مدارک خواسته‌شده توسط شهرداری را آماده کردند تا این مسجد هرچه سریعتر بازگشایی شود ولی گروه‌های اسلام‌ستیز با غنیمت دانستن این فرصت، هجدهم آبان‌ماه با برپایی تظاهراتی در مقابل شهرداری، مخالفت خود را با احداث مراکز اسلامی در جزیره تاهیتی اعلام کردند.
شرکت‌کنندگان در این تجمع، شعارهایی علیه مسلمانان سر دادند و از مقامات تاهیتی خواستند تا برای آن‌چه که «مقابله با شریعت اسلامی» می‌خواندند، از صدور مجوز برای بازگشایی این مسجد ممانعت کنند.
البته بر اساس قانون جزیره تاهیتی، ادیان مختلف حق دارند تا با آزادی کامل به انجام مناسک دینی خود بپردازند و در صورت تکمیل مدارک درخواست‌شده، شهرداری باید مجوز بازگشایی تنها مسجد تاهیتی را صادر کند و تجمع اسلام‌ستیزان نمی‌تواند تاثیری در روند کار داشته باشد.
تاهیتی بزرگترین جزیره در گروه‌ جزیره پولینزی فرانسه از کشور فرادریایی است، که در جزایر سوسایتی اقیانوس آرام قرار دارد
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا