مجازات حبس برای رئیس گروه ضداسلامی در انگلیس
مجازات حبس برای رئیس گروه ضداسلامی در انگلیس
دادگاهی در انگلیس رئیس و معاون گروه ضد اسلامی «اول بریتانیا» (Britain First) را به حبس محکوم کرد.
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 6491
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «ینی شفق» ترکیه؛ «پائول گلدینگ» (Paul Golding) رئیس گروه ضد اسلامی «اول بریتانیا» و «جیدا فرانسن» (Jayda Fransen) معاون وی به اتهام نفرت پراکنی علیه مسلمانان محاکمه شدند.
بر اساس این گزارش در جلسه دادگاهی که برای محاکمه این دو متهم در شهر «فوکستون» انگلیس برگزار شد، جاستین بارون (Justin Barron) قاضی پرونده گلدینگ را به ۱۸ و فرانسن را نیز به ۳۶ هفته حبس محکوم کرد.
این دو تن تاکنون اقدامات متعددی را در راستای تحریک اذهان عمومی علیه مسلمانان به ویژه در فضای مجازی انجام داده‌اند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در آذرماه سال جاری سه پیام توئیتری با محتوای اسلام هراسانه را از صفحه جیدا فرانسن باز نشر کرده بود. این اقدام جنجال برانگیز ترامپ تحسین فرانسن را در پی داشت.
با افزایش انتقاد‌ها علیه ترامپ وی مجبور شد که در گفت‌وگو با شبکه آتی‌تی‌وی انگلیس با یک شبه عذرخواهی این جملات را تکرار کند: من چیزی در مورد این گروه نمی‌دانم. اگر می‌گویید که این‌ها افراد وحشتناک و نژادپرستی هستند و می‌خواهید که من عذرخواهی کنم، می‌توانم عذرخواهی کنم.
این حزب افراطی در انگلستان تعداد بسیار کمی طرفدار دارد ولی در عین حال با استفاده از نمایش فیلم‌ها و تصاویر متعدد به گسترش تفکرهای ضد مهاجرت و اسلام ستیزانه در بریتانیا و آمریکا می‌پردازد و حتی موفق به جذب بیشترین تعداد طرفدار در مقایسه با سایر احزاب انگلیسی در شبکه‌ اجتماعی فیسبوک شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا