ممنوعیت برگزاری تظاهرات گروه اسلام‌ستیز «پگیدا» توسط پلیس آلمان
ممنوعیت برگزاری تظاهرات گروه اسلام‌ستیز «پگیدا» توسط پلیس آلمان
پلیس آلمان برگزاری تظاهرات امروز گروه اسلام‌ستیز «پگیدا» را ممنوع اعلام کرد.
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 3241
به گزارش «آرماگدون» ، پلیس آلمان در شهر شرقی درسدن هرگونه تظاهرات پگیدا و مخالفان این جنبش را در روز دوشنبه به خاطر احتمال حملات تروریستی ممنوع اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری دویچه‌وله، اعلام ممنوعیت تظاهرات روز دوشنبه (۲۹ دی / ۱۹ ژانویه) در حالی است که برنامه‌ریزان پگیدا مدعی شدند به خاطر تهدیدهایی که به دست‌شان رسیده، گردهمایی روز دوشنبه را لغو کرده‌اند.
برنامه‌ریزان پگیدا در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده‌اند اطلاعاتی به دست‌شان رسیده که برمبنای آنها قرار است در جریان گردهمایی امروز به جان یکی از برنامه‌ریزان این جنبش سوءقصد شود. خبرگزاری آلمان هم مدعی شد که تهدیدها از طرف اسلام‌گرایان افراطی علیه «لوتس باخمان» برنامه‌ریز این تظاهرات بوده است. با این حال این خبر را مقامات امنیتی آلمان تاکنون تایید نکرده‌اند.
جنبش ضداسلامی پگیدا از روزهای میانی ماه اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۴) تظاهراتی را علیه مهاجران و مسلمانان برنامه‌ریزی و اجرا کرده است. این اقدام واکنش شدید مقامات آلمانی را به دنبال داشته است به طوری که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنرانی سال نوی میلادی از مردم کشورش خواست در این تظاهرات‌ها شرکت نکنند. وی همچنین اسلام را بخشی از آلمان دانست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس