حمله با خودرو به نمازگزاران مسجدی در لندن + فیلم
حمله با خودرو به نمازگزاران مسجدی در لندن + فیلم
در پی حمله با خودرو به نمازگزاران مسجدی در لندن که به کشته و زخمی شدن 14 نفر منجر شد ترزا می نخست وزیر انگلیس از این مسجد دیدن کرد.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۸
کد مطلب: 5735
ترزا می از مسجد هدف حمله در لندن دیدن کرد.
ترزا می نخست وزیر انگلیس از مسجدی در شمال لندن جایی که روز دوشنبه یک فرد با خودروی ون به گروهی از مسلمانان در حین خروج از مسجد حمله کرده بود دیدن کرد.

نخست‌وزیر انگلیس حادثه سحرگاه امروز لندن را تروریستی دانست
ترزا می نخست وزیر انگلیس در سخنرانی خود در واکنش به حادثه سحرگاه امروز در لندن گفت: راننده خودرویی که به مردم در لندن حمله کرد مردی چهل و نه ساله است و به تنهایی این اقدام را صورت داد. این حمله مانند هر اقدام تروریستی دیگر، هدفی جز ایجاد تفرقه و برهم زدن وحدت ما ندارد. نیروهای امنیتی بیشتری برای اطمینان دادن به مسلمانان مستقر خواهند شد.
می افزود: این حمله ثابت می کند افراط گرایی و نفرت آفرینی می تواند ابعاد مختلفی به خود بگیرد. باید در راهبرد خود برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی بازنگری کنیم.
وی گفت بعد از حمله تروریستی در پل لندن و آتش سوزی در یکی از برج های این شهر، حمله اخیر به گروهی از مسلمانان انگلیس در نزدیکی مسجدی در لندن در شرایطی دشوار برای انگلیس روی داد. راننده خودروی ونی که به گروهی از مسلمانان در نزدیکی مسجدی در لندن حمله کرده بود به صورت انفرادی دست به این کار زد و توسط مردم شجاع حاضر در محل نیز بازداشت شد.
ترزا می گفت: بعد از حمله تروریستی در پل لندن و آتش سوزی در یکی از برج های این شهر، حمله اخیر به گروهی از مسلمانان انگلیس در نزدیکی مسجدی در لندن در شرایطی دشوار برای انگلیس روی داد.


ترزا می ، نخست وزیر انگلیس

اردن حمله تروریستی علیه مسلمانان را در لندن محکوم کرد
اردن روز دوشنبه حمله تروریستی علیه مسلمانانی را که در حال ترک مسجدی در لندن بودند محکوم کرد.
خبرگزاری شین هوا به نقل از خبرگزاری دولتی پترا اردن نوشت ،‌ محمد مومنی وزیر مشاور در امور رسانه اردن گفت هدف از این جنایت تروریستی ترویج تنفر میان پیروان مذاهب مختلف جهان است.
وی تلاش جدی جامعه بین المللی را برای ریشه کنی تروریسم و افراط گرایی خواستار شد.
این مقام اردنی همچنین با انگلیس ابراز همبستگی کرد.

رییس پلیس ضدتروریسم انگلیس: تمام قربانیان حمله امروز لندن از جامعه مسلمانان بودند
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، نیل باسو، هماهنگ کننده ی ارشد ملی پلیس ضدتروریسم انگلیس، امروز (دوشنبه) در کنفرانس خبری در لندن درباره حمله اخیر چند مظنون با یک دستگاه خودرو وَن به جمعی از مسلمانان در پایتخت انگلیس گفت: متأسفانه، اهالی لندن بار دیگر با خبر یک سانحه هراس انگیزِ دیگر در پایتخت - که باعث زخمی شدن جدی چند نفر شده است - از خواب بیدار می شوند.
این مقام ارشد پلیس ضدتروریسم انگلیس تأکید کرد: تمام قربانیان از جامعه مسلمانان بودند. من تمایل دارم افسران پلیسی را تحسین کنم که فوراً واکنش نشان دادند و در صحنه این حادثه درمان های نجات بخش جان ها را به زخمی ها رساندند. من همچنین می خواهم از آن شهروندان معمولی (غیرنظامی) که قبل و بعد از این سانحه، کمک کردند، تشکر و قدردانی کنم.
اعضای آن جامعه (مسلمانانی که در صحنه حاضر بودند)، مردی را که مظنون بود که راننده آن ون بود، دستگیر کردند (اجازه ندادند فرار کند). اکنون وی به اتهام تلاش برای قتل در بازداشت (پلیس) به سر می برد.
من می خواهم از کسانی که به پلیس برای بازداشت این مرد کمک کردند، تشکر کنم. آنان با افسران پلیس همکاری کردند تا این فرد را به صورت آرام ولی سریع، بازداشت کنند. خویشتن داریِ آن افراد با توجه به شرایط موجود در صحنه (حمله نکردن آنان به راننده ی مظنون) قابل تحسین است.

ترور علیه مسلمانان ، ادامه اسلام هراسی گسترده در انگلیس
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، شورای مسلمانان بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد در پی سال ها ترویج نفرت علیه اسلام و مسلمانان در انگلیس، حمله تروریستی دیشب صورت گرفت.
در بیانیه شورای مسلمانان بریتانیا (Muslim Council of Britain ) پس از محکومیت حمله تروریستی دیشب آمده است که این حمله در بیرون از خانه رفاه مسلمانان (Muslim Welfare House ) در شهر لندن روی داده است. در این بیانیه امده است مسلمانان انگلیسی سال هاست درباره افزایش روزافزودن اسلام هراسی در این کشور هشدار داده اند و اکنون زمانی است که باید برای ریشه کنی آن، اقدام شود. رسانه های انگلیس، از جمله بی بی سی، از دیشب مدام گزارش می کنند که این حمله با وانت به مسلمانانی که از مراسم ویژه شب های رمضان به منزل باز می گشتند، در بیرون از مسجد فینزبری پارک (Finsbury Park) روی داده است که شماری از افراطیون تکفیری به آن جا رفت و آمد داشتند.
در بیانیه شورای مسلمانان بریتانیا آمده است براساس تصاویر ضبط شده در دوربین ها و نیز شهادت شاهدان عینی، در حالی که مسلمانان برای کمک به یکی از مسلمانان که حالش خوب نبود، دور وی جمع شده بودند، راننده سفید پوست یک وانت به سمت آنان در پیاده رو راند که ده مصدوم برجا گذاشت. مسلمانان بلافاصله راننده را دستگیر کردند و به پلیس تحویل دادند. در این حادثه همان مسلمان بیمار جان داد که هنوز روشن نیست در پی این اقدام تروریستی بوده باشد. ترزا می، نخست وزیر انگلیس، بررسی این حادثه را موضوضعی مربوط به تروریسم نامیده است و تحقیق درباره آن ادامه دارد. سخنگوی پلیس امروز از مسلمانان خواست آرامش خود را حفظ کنند و شورای مسلمانان بریتانیا از مردم خواسته است برای شفای مصدومان، دعا کنند. صادق خان، شهردار لندن نیز گفته است حفاظت از مساجد و مراکز اسلامی در این شهر، افزایش خواهد یافت.

تشکیل نشست مواقع اضطراری دولت انگلیس
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، در پی حمله تروریستی دیشب به مسلمانان در بیرون از یک مسجد در لندن، نشست مواقع اضطراری هیات دولت انگلیس، به ریاست ترزا می، نخست وزیر انگلیس برگزار می شود.
تارنمای روزنامه گاردین نوشت امبر راد، وزیر کشور انگلیس گفته است حمله دیشب یک راننده سفید پوست با وانت به مسلمانانی که از مراسم ویژه شب های رمضان باز می گشتند، به عنوان حادثه تروریستی مورد بررسی پلیس قرار دارد. در این حادثه تاکنون یک نفر جان باخته و ده نفر مصدومند اما هنوز روشن نیست که مرگ این مسلمان، در پی حادثه تروریستی باشد زیرا براساس گفته شاهدان، این فرد به شدت بیمار بوده است.
به نوشته گاردین، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس که نماینده مردم منطقه ای است که این حادثه در آن روی داد گفته است در مراسم مسلمانان مسجد فینزبری که امروز عصر برای قربانیان این سانحه تروریستی روی داد، شرکت خواهد کرد. پلیس علت بازداشت راننده وانت را اقدام به قتل نامیده و اعلام کرده است بررسی ماجرا ادامه دارد. به نوشته تارنمای گاردین، شاهدان عینی شنیده اند که راننده سفید پوستی که دیشب مسلمانان را در پیاده رو زیر گرفت، فریاد می زده است: می خواهم مسلمانان را بکشم.

تصاویر اولیه حمله به مسلمانان در لندن

تصاویر اولیه حمله به مسلمانان در لندن

ارتباط با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در محل وقوع حمله در لندن

ارتباط با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در محل وقوع حمله در لندن


پلیس ضد تروریسم انگلیس :‌ حمله امروز همه نشانه های تروریستی بودن را دارد
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن ، هماهنگ کننده پلیس ضد تروریسم انگلیس امروز دوشنبه اعلام کرد که حادثه امروز در حمله راننده خودروی ون به نمازگزاران در برابر مسجد شمال لندن ، همه نشانه های یک حمله تروریستی را داشته است.

یکی از شاهدان حمله لندن: فقط یکی از مهاجمان بازداشت شد
یکی از شاهدان حمله به مسلمانان در شمال لندن گفت زمانی که یک دستگاه خودروی ون گروهی از مسلمانان را در برابر مسجدی در این منطقه زیر گرفت سه نفر در داخل خودروی ون بودند.
سه نفر در داخل خودروی ون بودند که پلیس تنها یک نفر از آنها را بازداشت کرد و دو نفر دیگر فرار کردند.
شورای مسلمانان انگلیس هم حمله به گروهی از مسلمانان در برابر مسجدی در شمال لندن را تایید کرد. پلیس لندن هم اعلام کرد یک نفر در ارتباط با این حمله بازداشت شده است.
این در حالی است که پلیس لندن کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۸ تن دیگر را در حادثه مسجدی در پایتخت انگلیس تایید و اعلام کرد فرد جانی به اتهام قتل بازداشت شده و مظنونان دیگری وجود ندارند.
پلیس لندن همچنین این اقدام را تروریستی عنوان و اعلام کرده است که در پی کشف انگیزه فرد جانی است.

یکی از شاهدان حمله لندن واکنش رسانه‌ها را به این حمله براساس استانداردهای دوگانه دانست
یکی از شاهدان حمله به گروهی از مسلمانان در شمال لندن گفت واکنش رسانه ها به این حمله بر اساس معیارها و استانداردهای دوگانه بود.
«فواد» یکی از شاهدان حمله با خودرو به مسلمانان در مقابل مسجدی در لندن گفت: این حمله هم مشابه همان حملاتی است که اخیرا در منطقه پل لندن و پل وست مینیستر انجام شد. اما زمانی که به واکنش رسانه ها به این دو حمله نگاه می کنم کاملا مشخص است که رسانه ها در برابر این دو حمله از استانداردها و معیارهای دوگانه استفاده می کنند.

مصاحبه با شاهدان

مصاحبه با شاهدان


شهردار لندن از تشدید تدابیر امنیتی در ایام ماه رمضان خبر داد
صادق خان شهردار لندن امروز دوشنبه از تشدید تدابیر امنیتی و استقرار شمار بیشتری از نیروهای پلیسدر لندن، به منظور اطمینان بخشی به مردم به ویژه در ایام ماه رمضان خبر داد.
شهردار لندن از استقرار نیروهای امنیتی بیشتر برای تامین امنیت نمازگزاران مسلمان در ماه رمضان خبر داد.

یکی از شاهدان حادثه لندن: تا ۴۵ دقیقه از پلیس و آمبولانس خبری نبود
یکی از شاهدان حادثه سحرگاه امروز در لندن که در آن فردی با خودروی خود نمازگزاران را پس از خروج از یک مسجد در پایتخت انگلیس زیر گرفت، گفت: تا چهل و پنج دقیقه از نیروهای پلیس و آمبولانس خبری نبود.
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، در حالی که نیروهای پلیس لندن دو فرد مظنون به دست داشتن در این حادثه را بازداشت کرده اند، تلاش برای بازداشت نفر سوم همچنان ادامه دارد.
یکی از شاهدان حادثه لندن که سومالیایی تبار است، در مصاحبه با این شبکه گفت: زمانی که چند نفر از مسجد خارج شدند، یک خودروی ون بزرگ با سرعت به طرف آنها حرکت کرد و آنها را زیر گرفت. بدون شک این حمله یک اقدام تروریستی است. هفت تا هشت نفر در بیرون مسجد بودند. یک نفر فوت کرد.
وی افزود: پلیس و خودروهای امدادرسانی چهل و پنج دقیقه بعد از حادثه رسیدند. در این مدت هیچ کسی به اینجا نیامد. راننده ون چهره ای اروپایی داشت. روشن است که این اقدام از سوی کسی صورت گرفته که مخالف مسلمانان است.

نشست فوق العاده به ریاست ترزا می در پی حادثه لندن برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، در پی حادثه امروز در برابر مسجد شمال لندن ، نشست فوق العاده ای به ریاست ترزا می نخست وزیر انگلیس برگزار می شود.
ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: پلیس انگلیس با حادثه زیر گرفتن چند نفر در لندن به عنوان یک حمله تروریستی احتمالی برخورد می کند.

پلیس لندن از بازداشت راننده‌ی کامیونتی که نمازگزاران زیر گرفت خبر داد
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، پلیس لندن روز دوشنبه اعلام کرد راننده کامیونتی را که نمازگزاران را نزدیک مسجدی در این شهر زیر گرفت، پیدا کرده است.
پلیس انگلیس توضیح داد این فرد ۴۸ ساله است که توسط مردم گیر افتاده بود و پلیس سپس او را بازداشت کرد.
پلیس لندن همچنین اعلام کرد راننده خودروی ون در زمان مناسب، از لحاظ برخورداری از سلامت روانی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت.

شورای مسلمانان انگلیس حادثه مسجد لندن را عمدی دانست
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن ، در پی حادثه امروز و حمله راننده یک خودروی ون به تعدادی از نمازگزاران در مسجدی در لندن ،شورای مسلمانان انگلیس اعلام کرد این حمله که در برابر مسجدی در شمال لندن روی داد ؛ نمادی خشونت آمیز از اسلام هراسی در انگلیس بود.
این شورای از مقامات انگلیس خواست تا تدابیر امنیتی را در اطراف مساجد در این کشور افزایش دهند.

نخست وزیر انگلیس با مصدومان حادثه مسجد لندن ابراز همدردی کرد
در پی حمله راننده یک خودروی ون به جمعی از نمازگزاران مسلمان که در در حال ترک مسجدی در لندن بودند ، ترزا می نخست وزیر انگلیس اعلام کرد روح و روان وی با همه کسانی است که در این حادثه مصدوم شده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن ، ترزا می در پیامی ایمیلی در این رابطه که صبح امروز منتشر شد اعلام کرد :‌« این یک حادثه وحشتناک است و همه فکر و روح و روان من با مصدومین و نیز عزیزان آنها و نیروهای خدمات اورژانس در صحنه است . »‌
منابع خبری پیشتر اعلام کرده بودند در حادثه برخورد خودرو با نمازگزاران در نزدیک مسجد فینسبری پارک لندن، ده نفر کشته یا زخمی شدند.
پلیس لندن هم گفت چند نفر در حادثه مقابل مسجدی در شمال لندن قربانی شده‌اند و یک نفر بازداشت شده است.

شرکت سازمان مبارزه با تروریسم در تحقیقات درباره حمله به نمازگزاران لندن
شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرد سازمان مبارزه با تروریسم در تحقیقات درباره حمله با خودرو به نمازگزاران در نزدیکی مسجد فینزبری پارک در لندن شرکت دارد.


پلیس لندن: زود است درباره تروریستی بودن حمله در لندن اظهارنظر شود
به گزارش تلویزیون سی ان ان ،پلیس مردی را که در اطراف پارک فینزبری لندن تعدادی را با خودرو زیر گرفت ، بازداشت کرده است.
بر اساس گزارش ها ،قربانیان مسلمان بودند و این حادثه زمانی رخ داد که آنها در حال خروج از مسجدی در خیابان سون سیستر لندن بوده اند.
پلیس لندن اعلام کرد هنوز زود است درباره تروریستی بودن حادثه اظهار نظر شود اما شاهدان می گویند حمله در نظر آنها عمدی و تروریستی بوده است.

گزارش شبکه سی ان ان


گزارش شبکه سی ان ان

کوربین: شوکه شدم
به گزارش خبرگزاری رویترز، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس اعلام کرد از حادثه مسجد شمال لندن « کاملا شوکه » شده است.

ده کشته و زخمی براثر برخورد خودرو با نمازگزاران
شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود در لندن اعلام کرد، در حادثه برخورد خودرو با نمازگزاران در نزدیک مسجد فینزبری پارک لندن، ده نفر کشته یا زخمی شدند.
شبکه تلویزیونی المیادین نیز اعلام کرد، خودرویی در لندن چند تن از عابران را زیر گرفت، خودروهای امدادی به سرعت به سمت محل حادثه در حرکتند.
شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، در حادثه لندن، خودرو از روی کسانی که در نزدیک مسجد در فینزبری پارک در حال خوردن سحری بودند، رد شد.

پلیس از بازداشت یک نفر در این حادثه خبر داد.
فردی که در یکی از خیابان های لندن تعدادی را با خودرو زیر گرفت، دستگیر شده است
شبکه سی ان ان اعلام کرد پلیس مردی را که در اطراف پارک فینزبری لندن تعدادی را با خودرو زیر گرفت، بازداشت کرده است.
بر اساس گزارش ها، قربانیان مسلمان بودند و این حادثه زمانی رخ داد که آنها در حال خروج از مسجدی در خیابان سون سیستر لندن بوده اند.
گزارش های اولیه حاکیست در این حادثه حداقل ده نفر کشته و زخمی شده اند.
خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک شاهد عینی به شبکه اسکای نیوز گفت دست کم ده نفر با یک خودرو ون مقابل مسجدی در شمال لندن زیر گرفته شدند.
شورای مسلمانان انگلیس نیز در توئیتر گفت یک ون نمازگزاران را هنگامی که از مسجد فینزبری پارک در لندن بیرون می‌آمدند زیر گرفت.
پلیس لندن گفت چند نفر در حادثه مقابل مسجدی در شمال لندن قربانی شده‌اند و یک نفر بازداشت شده است.
روزنامه ایونینگ استاندارد نوشت افراد مسلح به چاقو از درون یک خودرو مقابل مسجد شمال لندن بیرون پریدند و دست کم یک نفر را مضروب کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما