موج جدید خشونت هندوها علیه ساکنان مسلمان هند
موج جدید خشونت هندوها علیه ساکنان مسلمان هند
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: تندروهای هندو با شعله ور کردن انزجار طلبی مذهبی در کشور هندوستان، مسلمانان را به شیوع ویروس کرونا متهم کردند و موج جدید از خشونت ها را ضد مسلمانان رقم زدند.
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 6933
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الیوم السابع، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: بیماری کرونا باعث انزجارطلبی و تنفر مذهبی در هند شده است، به طوری که مسئولان این کشور، مسلمانان را در شیوع این ویروس مقصر می دانند، این مسئله موجی از خشونت ها را ضد مسلمانان به همراه داشته است.
در این گزارش آمده است که وزارت بهداشت هند، یکی از گروه های اسلامی را مسئول شیوع این ویروس می داند، همچنین مسئولان حزب حاکم از «بمب های انسانی» و «جهاد کرونا» سخن می گویند که این مسئله باعث حملات ضد مسلمانان در مناطق مختلف هند شده است.
نیویورک تایمز در گزارش خود آورده است: جوانان مسلمانی که به فقیران و نیازمندان غذا می دادند، با چوب های کریکت مورد حمله قرار گرفتند، همچنین برخی از مسلمانان در محله های خود مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و اعدام شدند.
براساس این گزارش، تندروها به مساجد مسلمانان نیز حمله کردند و این مساجد را عامل گسترش کرونا دانستند. در ایالت پنجاب، بلندگوهای معبدها با پخش پیام هایی از مردم خواستند تا از دامداران مسلمان شیر خریداری نکنند، زیرا آلوده به ویروس کروناست.
براساس این گزارش، این پیام های انزجارطلبانه در اینترنت منتشر شده است؛ همچنین گروهی نیز به انتشار فیلم های ویدیویی دروغین اقدام کردند که به نظر می رسد منظور سخنان آنها مسلمانان هستند، در این فیلم ها گفته می شود که آنها ماسک پیشگیری نمی پوشند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کند؛ آیا آنها نگران ویروس نیستند. گویی سازندگان این فیلم ها می خواهند مسلمانان بیمار شوند.
نیویورک تایمز اعلام کرد: باتوجه به شیوع این بیماری جهانی، همیشه سرزنش ها وجود دارد، به طوری که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اصرار داشت بر ویروس کرونا نام «ویروس چینی» گذاشته شود.
در این گزارش آمده است که در هند هیچ گروه مسلمانی شیطنت نکرده است، اما آنها با جمعیت ۲۰۰ میلیون نفری در اقلیت هستند و هندوها با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر بر آنها سیطره دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان