سلمان رشدی در نیویورک مورد حمله قرار گرفت
سلمان رشدی در نیویورک مورد حمله قرار گرفت
سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی از سوی فردی ناشناس هدف چاقو قرار گرفت.
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 7130
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شبکه فاکس نیوز، سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی در جریان سخنرانی در نیویورک آمریکا هدف حمله قرار گرفت.
گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که «سلمان رشدی» پیش از سخنرانی در مؤسسه چاوتاکوا، در نیویورک با چاقو هدف قرار گرفت و زخمی شد.
شبکه فاکس نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری آسوشیتدپرس حاضر در محل حادثه گزارش داد که مردی به سن سخنرانی در مؤسسه چاواتاکوا هجوم برد و شروع به مشت زدن یا چاقو زدن به رشدی کرده است.
این اتفاق در ابتدای سخنرانی این نویسنده مرتد رخ داد. بنا به اعلام خبرنگار آسوشیتدپرس، این نویسنده مرتد بر اثر ضربات وارده بر روی زمین افتاد و فرد ضارب نیز از سوی مأموران امنیتی مهار شد.
بنا به اعلام پلیس نیویورک، رشدی از ناحیه گردن هدف قرار گرفته است و با بالگرد به بیمارستان منتقل شده است.
یک شاهد عینی به آسوشیتدپرس درباره مشاهدات خودش از حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب موهن آیات شیطانی علیه پیامبر اسلام (ص) گفت: این مرد (ضارب) به سرعت روی سکو قرار گرفت و شروع به کوبیدن سلمان رشدی کرد. ابتداد از خود می‌پرسی چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ ولی به سرعت تا حد بسیار زیادی روشن شد که سلمان رشدی در حال کتک خوردن است. این اقدام حدود ۲۲ ثانیه طول کشید.
پلیس نیویورک د ر بیانیه‌ای اعلام کرد: سلمان رشدی از ناحیه گردن مجروح شده است.او توسط هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شد. ضارب در بازداشت پلیس است.
رشدی به واسطه نوشتن کتاب ممنوعه آیات شیطانی از سوی مسلمانان مورد نفرت است. کتاب وی که در آن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اهانت شده، از سال ۱۹۸۸ در ایران ممنوع شده است.
حضرت امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمودند و او را مهدور الدم دانستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر