میانمار درخواست‌ مذاکره برای حل بحران خشونت علیه مسلمانان را رد کرد
میانمار درخواست‌ مذاکره برای حل بحران خشونت علیه مسلمانان را رد کرد
دولت میانمار درخواست‌های بین‌المللی برای حل بحران خشونت بودایی‌ها علیه مسلمانان این کشور را رد کرد.
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۶
کد مطلب: 1082
به گزارش «آرماگدون» ، میانمار درخواست کشورهای جنوب شرق آسیا «آ‌سه‌آن» برای آغاز مذاکرات با هدف پایان خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا در استان آراکان را رد کرد.
«سورین بیتسوان» دبیر کل سازمان آسه‌آن هشدار داد بی اهمیتی جامعه بین‌الملل به فشارهایی که مسلمانان میانمار در آن قرار دارند به افراط‌گرایی آنها منتهی خواهد شد و امنیت و استقرار منطقه‌ای را تهدید میکند.
بیتسوان افزود دولت میانمار درخواست مذاکرات آ‌سه‌آن و سازمان ملل با دولت برای بررسی موضوع را رد و اعلام کرده که این موضوعی داخلی است.
وی گفت در صورتی که وضعیت در حالت کنونی باقی بماند، سازمان آسه‌آن در موضوع خشونت‌ها علیه مسلمانان میانمار وارد خواهد شد.
«راشد عثمان» رئیس اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های روهینگیا در تماس با شبکه الجزیره گفت «ماهاتیر محمد» نخست وزیر سابق مالزی چند هفته پیش اعلام کرد مالزی آماده ارائه کمک سیاسی و بشردوستانه به مسلمانان میانمار است اما این موضوع نیازمند حمایت سازمان کنفرانس اسلامی است تا کوالالامپور را مسئول ایجاد راه حل سیاسی و دیپلماتیک درباره این بحران کند.
رسانه‌های خبری اعلام کردند شب یکشنبه بمب‌های دست‌سازی به سوی یکی از مساجد منطقه کارین در شرق میانمار پرتاب شد هر چند که این موضوع خسارتی به بار نیاورد اما باعث افزایش فضای خفقان در این منطقه شد.
تلویزیون رسمی میانمار روز دوشنبه اعلام کرد تعداد کشته‌ها در استان آراکان این کشور از ۶۷ نفر به ۸۴ نفر افزایش یافت و ۳ هزار خانه نیز تخریب شده، این در حالی است که سازمان‌های حقوق بشری اعلام کرده‌اند تعداد قربانیان خشونت بودایی‌ها علیه مسلمانان میانمار بسیار بیشتر است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس