ثبت تبعیض علیه مسلمانان با دوربین‌مخفی
ثبت تبعیض علیه مسلمانان با دوربین‌مخفی
خبرنگاران شبکه تلویزیونی BBC1 فیلم مستندی را توسط دوربین مخفی تهیه کرده اند که تبعیض علیه مسلمانان انگلستان را به تصویر می کشد.
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 1965
به گزارش «آرماگدون» ، اخبرنگاران شبکه تلویزیونی BBC۱ فیلم مستندی را توسط دوربین مخفی تهیه کرده اند که تبعیض علیه مسلمانان انگلستان را به تصویر می کشد.در این فیلم مستند که به بررسی دلایل افزایش نرخ بیکاری مسلمانان در مقایسه با غیر مسلمانان در انگلستان می پردازد؛ دو مرد خبرنگار سفید پوست شبکه BBC۱، یکی با ظاهری اسلامی و دیگری با پوشش غربی به همراه یکدیگر در شهر «بریستول» به دنبال یافتن شغل هستند را به تصویر می کشد.
به منظور کسب نتایج قابل اعتماد، این دو خبرنگار هر دو سفید پوست، هم سن، دارای قومیت و پیش زمینه شغلی یکسان انتخاب شدند، اما تنها تفاوت آن ها در ظاهر و نامشان بود.در این فیلم مستند محمد در قالب یک مسلمان و ایان در قالب یک شهروند غربی، به بیش از چهل مرکز و موسسه برای یافتن شغل مراجعه می کنند، که از این چهل فرصت شغلی ایان به سیزده موسسه برای انجام مصاحبه دعوت می شود،
در حالی که تنها سه موسسه محمد را پذیرش می کنند. کارفرمایان به محمد اعلام می کردند که کارمند مورد نظر استخدام شده و یا دیگر به نیروی جدید احتیاجی نداریم،این در حالی بود که "ایان" را برای انجام مصاحبه کاری دعوت می کردند.آنان "ایان" با پوشش غربی را به محمد با ظاهری اسلامی ترجیح می دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران