تخریب مساجد و اهانت به قرآن در پی حمله فرانسه به آفریقای مرکزی
تخریب مساجد و اهانت به قرآن در پی حمله فرانسه به آفریقای مرکزی
منابع خبری از تخریب مساجد و آتش‌زدن نسخه‌های قرآن در پی مداخله نظامی فرانسه در جمهوری آفریقای مرکزی و تشدید خشونت‌ها در این کشور خبر دادند.
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 2126
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «senego»، منابع خبری از تشدید نا آرامی‌ها در پی حمله نظامی فرانسه به جمهوری آفریقای مرکزی خبر دادند.
در همین راستا، نیز گروهی از شورشیان به مساجد مسلمانان در «بانگی»، پایتخت آفریقای مرکزی، حمله کردند و علاوه بر تخریب مساجد، قرآن‌ها را هم به آتش کشیدند.
شورشیان که خواستار برکناری «میشل جوتودیا» ، رئیس‌جمهور موقت آفریقای مرکزی بودند، در ادامه تعداد قابل توجهی از مغازه‌های مسلمانان در این شهر را هم غارت و شهروندان مسلمان را از خانه و کاشانه خود آواره کردند.
گفتنی است، جمهوری آفریقای مرکزی از زمان استقلال از فرانسه در سال ۱۹۶۰ میلادی بی‌ثبات بوده است. این بی‌ثباتی در ماه مارس پس از آن که شورشیان سلکا دولت مرکزی را سرنگون کردند، تشدید شد.
ائتلاف شورشیان جمهوری آفریقای مرکزی، موسوم به سلکا، دسامبر ۲۰۱۲ میلادی، مبارزه مسلحانه‌ای را علیه دولت جمهوری آفریقای مرکزی آغاز کرد که سرانجام به برکناری «فرانسوا بوزیزه» رئیس‌جمهور وقت این کشور در ماه مارس انجامید.
اعضای گروه شبه نظامی و شورشی سلکا که خود را نماینده مسلمانان می‌دانند، بوزیزه، رئیس‌جمهور سابق آفریقای مرکزی را سرنگون و «میشل جوتودیا»، رهبر خود را در رأس قدرت در این کشور قرار دادند.
در این میان و در درگیری بین سلکای مسلمان و تیم مدافع بوزیزه که مسیحی هستند، مردم مسلمان تنها قربانی اول و آخر هستند و افراطی‌های سلکا از یک سو و مسیحیان بالاکا از سوی دیگر آنها را به کام مرگ می‌کشانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا