حمله نژادپرستانه  به یک خانواده ترکیه‌ای در آلمان
حمله نژادپرستانه به یک خانواده ترکیه‌ای در آلمان
یک خانواده ترکیه‌ای در آلمان مورد حمله شخصی نژادپرست توسط سلاح‌های غیرمجاز قرار گرفتند و سه نفر از افراد این خانواده به بیمارستان منتقل شدند.
سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 7077
به گزارش «آرماگدون» ، علی‌رغم ادعای مقام‌های دولت آلمان مبنی بر به‌سر آمدن دوران رفتارهای نژادپرستانه در این کشور، اما هنوز هم حملاتی رخ می‌دهد که موجب خسارت‌های بزرگی برای افراد غیرآلمانی در این کشور می‌شود.
منابعی در پلیس آلمان شامگاه دوشنبه از وقوع حمله نژادپرستانه علیه یک خانواده ترکیه‌ای ساکن در شهر «لوبِک» خبر دادند.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، طبق بیانیه اداره پلیس لوبک، در تاریخ سوم جولای بین یک زوج آلمانی و یک خانواده چهار نفره ترکیه‌ای در این شهر مشاجره‌ای با مبنای نژادپرستانه رخ می‌دهد.
در جریان این مشاجره، مرد ۵۱ ساله آلمانی به سمت خانواده ترکیه‌ای گاز اشک‌آور شلیک می‌کند که در پی این اقدام، پدر و دو فرزند چهار و ۸ ساله او دچار آسیب جدی می‌شوند.
بر اساس این گزارش، خانواده ترکیه‌ای سپس برای مداوا با آمبولانس به بیمارستان لوبک منتقل شدند.
به نوشته آناتولی، پلیس این شهر می‌گوید زوج آلمانی مذکور که به این خانواده ترکیه‌ای حمله کردند، سلاح‌های غیرمجاز از جمله اسپری گاز اشک‌آور با خود حمل می‌کردند.
علی‌رغم انتقال زوج آلمانی به اداره پلیس لوبک، اما دقایقی بعد به بهانه اینکه دلیلی برای بازداشت آنها وجود ندارد، آزاد شدند.
با این حال پلیس آلمان اعتراف کرده در این حادثه نشانه‌هایی از نژادپرستانه بودن حمله وجود دارد.
آلمان با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در اروپای غربی را دارد. در میان ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور، سه میلیون نفر اصالتا ترکیه‌ای هستند.این کشور طی سالهای اخیر شاهد رشد نژادپرستی و اسلام هراسی بوده است که با تبلیغات گروه‌های نئونازی و حزب راست افراطی «ای دی اف» تقویت می‌شود.
چندی پیش نیز منابع خبری گزارش دادند در یکی از شهرهای آلمان روی دیوار یک باشگاه ورزشی پیام‌های توهین‌آمیز نسبت به مسلمانان درج شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس