کمپین بازگرداندن تصویر دختران با حجاب به بیلبورد استرالیا
کمپین بازگرداندن تصویر دختران با حجاب به بیلبورد استرالیا
هزاران فعال مخالف نژادپرستی در استرالیا با راه‌اندازی یک کمپین آنلاین تلاش خود را برای برگرداندن دختران مسلمان به بیلبورد تبلیغاتی «روز ملی استرالیا» آغاز کرده‌اند.
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 5295
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Sydney Morning Herald»، به تازگی یک بیلبورد دیجیتال برای تبلیغ روز ملی استرالیا که مصادف با ۲۶ ژانویه است، در شهر ملبورن نصب شده بود.
در این تبلیغ، به صورت صورت پشت سر هم عکس استرالیایی‌های دارای پیشینه‌های فرهنگی مختلف نشان داده می‌شد که یکی از آن‌ها عکس دو دختر مسلمان با حجاب بود که پرچم استرالیا را در دست گرفته بودند.
این مسئله سبب بروز اعتراضاتی شد که به تحریک گروه‌های راست‌گرا و ضد مهاجرت انجام گرفت.
رابین اسکات، وزیر امور چندفرهنگی ایالت ویکتوریای استرالیا اعلام کرد: به خاطر تهدیداتی که علیه کمپانی رسانه‌ای «کیو ام اس»؛ مسئول نصب این بیلبورد، صورت گرفت، تصمیم گرفته شد که این بیلبورد برداشته شود؛ اما هرکس که برداشته‌شدن این بیلبورد را یک موفقیت می‌پندارد بهتر است که در دیدگاه خود در مورد روز ملی استرالیا تجدیدنظر کند. روز ملی استرالیا روز گردهم آوردن مردم و جشن گرفتن تنوع در این کشور است.
در پاسخ به برداشته‌شدن عکس دختران مسلمان، کمپینی راه‌اندازی شده است که در ساعات اولیه فعالیتش توانست مبلغ قابل توجهی را برای بازگرداندن تصویر دختران مسلمان جمع‌آوری کند.
بیشتر مبالغ اهدا شده از سوی مردم استرالیا است که می‌خواهند عکس دختران مسلمان نیز به عنوان بخشی از جامعه روی بیلبورد روز ملی این کشور قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا