واکنش شهردار تورنتو به هتک حرمت مسجد «بیت الجنه»
واکنش شهردار تورنتو به هتک حرمت مسجد «بیت الجنه»
شهردار تورنتو پس از تخریب مسجد و مرکز اسلامی «بیت الجنه» نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و آن را اقدامی به دور از حس دوستی و همبستگی توصیف کرد.
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 7103
به گزارش «آرماگدون» به نقل از « ca.news»، شهردار تورنتو پس از تخریب مسجد و مرکز اسلامی «بیت الجنه» نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و آن را اقدامی به دور از حس دوستی و همبستگی توصیف کرد.
«جان توری» از همه افرادی که اطلاعاتی در مورد حادثه مرکز اسلامی بیت الجنه دارند ،درخواست کرد با پلیس تماس بگیرند و اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار دهند.
توری به خبرنگاران گفت: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که این کار را کرده اند در تلاش برای سرقت یک سری وسایل از مسجد بوده اند،اما گویا هدف آنها ارسال پیامی نیز بوده است که ناشی از نفرت علیه جامعه مسلمانان است.
وی افزود: افرادی که مسجد بیت الجنه را هدف هتک حرمت قرار دادند غیردوستانه و نشانه عدم همبستگی مورد انتظار ما در شهر میان گروه های مختلف اعتقادی بود.
به گفته پلیس که تحقیقات در زمینه هتک حرمت این مسجد را آغاز کرده است، اقلام سرقت شده از مسجد شامل یک جعبه اهدایی و یک سیستم ضبط فیلم دیجیتالی است.
اظهارات شهردار اگرچه می تواند مایه دلگرمی مسلمانان باشد اما بعید به نظر می رسد بتواند مشکلی از جامعه مسلمانان و آنچه برای آنها از حملات اسلام هراسانه رخ می دهد،حل کند.
از زمان حمله به مسجد کبک تا کنون اقدامات اسلام هراسانه به طور گسترده ای در سراسر کانادا رخ داده اما به وجود همه حرف هایی که برای مقابله با اسلام هراسی زده می شود تا کنون اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان