مسئولان فرانسوی پوستر مقابله با اسلام‌هراسی را هم تحمل نکردند +عکس
مسئولان فرانسوی پوستر مقابله با اسلام‌هراسی را هم تحمل نکردند +عکس
در این تصویر علاوه بر افرادی با ظاهر اسلامی، افرادی از دین های مسیحیت و یهود نیز دیده می شوند و پوستر فوق بصرفا به یک دین اشاره نداشت.
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 1137
به گزارش آرماگدون ، مسئولین سیستم حمل و نقل شهری پاریس در اقدامی سوال برانگیز پوستری که هدف آن مقابله با اسلام هراسی بود را از سیستم حمل و نقل عمومی این شهر جمع آوری کردند.
این پوستر که توسط گروه مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه تهیه شده بود حاوی تصویری بود که در آن اقشار مختلف مردم فرانسه از جمله مسلمانان و زنان با حجاب را نشان می داد که با پرچم فرانسه در یک محل جمع شده بودند و بر بالای آن عبارت "ما یک ملت هستیم" نوشته شده است. نکته جالب این جاست که بهانه مسئولین مربوط برای جمع کردن این پوستر این بوده است که در این آگهی از نشانه های مذهبی استفاده شده است.
این پوستر در حقیقت با اقتباس از نقاشی "ما یک ملت هستیم" که در دوران انقلاب کبیر فرانسه کشیده شده طراحی و منظور از آن نشان دادن این مسئله است که ملت فرانسه با هر نوع اعتقاد و یا باوری یک ملت هستند. نکته دیگر این است که در این تصویر علاوه بر افرادی با ظاهر اسلامی، افرادی از دین های مسیحیت و یهود نیز دیده می شوند و پوستر فوق بصرفا به یک دین اشاره نداشت.
" لیلا چارف" سخونگی مرکز مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه در این مورد می گوید: ما هنوز هم به دنبال این هستیم که بفهمیم که دلیل اصلی این حرکت چه بوده است. هدف ما از این حرکت مبارزه با قضاوتهای عجولانه و اسلام هراسی در جامعه فرانسه است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرنگاران جوان