کاریکاتوریست موهن هدف تیراندازی کپنهاگ بود؟ + فیلم
کاریکاتوریست موهن هدف تیراندازی کپنهاگ بود؟ + فیلم
تیراندازی در نشستی که عصر دیروز با حضور سفیر فرانسه در شهر کپنهاگ دانمارک برگزار شده بود، در حالی به مجروحیت سه نیروی پلیس منجر شد که «ارس ویک»، طراح کاریکاتورهای موهن نیز در آن حضور داشت.
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 3324
به گزارش «آرماگدون» ، ه نقل از شبکه france۲۴، این تیراندازی که در شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک اتفاق افتاد، در حالی واقع شد که نشستی با موضوع «اسلام، کفر و آزادی بیان» به دعوت لارس ویلکس سوئدی، کاریکاتوریست موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با حضور ده‌ها تن در حال اجرا بود.
در این نشست که به صحنه‌ تیراندازی تبدیل شد، قرار بود درباره‌ ابعاد حمله تروریستی به دفتر مجله‌ فرانسوی «شارلی ابدو» نیز بحث شود.
لارس ویلکس، کاریکاتوریستی است که در سال ۲۰۰۷ کاریکاتوری موهن از حضرت محمد مصطفی(ص) پیامبر اسلام، کشید و در یکی از روزنامه‌های سوئدی منتشر کرد. او بعد از کشیدن این کاریکاتور و تظاهرات‌های گسترده مسلمانان، به مرگ تهدید شد و مدت‌هاست که تحت مراقبت مأموران پلیس زندگی می‌کند.
این کاریکاتوریست موهن بارها هدف حملات تروریستی قرار گرفته و در ۲۰۱۰ شخصی تلاش کرد خانه او را به آتش بکشد. به همین دلیل او همواره با محافظ جا بجا می‌شده و شاید دلیل واکنش فوری پلیس همین نکته بوده است.
در حال حاضر عملیات ردیابی عاملین این حادثه در حال پیگیری است. پلیس دانمارک این حادثه را سوء قصد به جان لارکس ویکس اعلام کرده است.
همچنین فرانسه این حمله را حادثه تروریستی اعلام کرده و وزیر کشور فرانسه خبر داده که در کوتاهترین زمان ممکن به دانمارک سفر خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، پس از این حمله، کاریکاتوریست موهن به همراه چند شخص دیگر از راه یخچال کافه‌ محل برگزاری نشست فرار کرده، همچنین در پی این حمله تا دقایقی میان تروریست‌ها و پلیس دانمارک گلوله رد و بدل شده است.

دریافت
برای مشاهده فیلم مربوط به حادثه تیراندازی روی گزینه دریافت کلیک کنید!
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا