درخواست کمک مسلمانان روهینگیا در پی موج جدید خشونت‌ها
درخواست کمک مسلمانان روهینگیا در پی موج جدید خشونت‌ها
یک زن روهینگیا از روستای «هانسوراتا» در ایالت راخین از مسلمانان و جهانیان درخواست کرد که برای توقف خشونت نیروهای امنیتی میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا کاری بکنند.
يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 5972
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Arakanna»، این زن مسلمان در یک پیام تصویری اعلام کرده که بیم کشتار مردان از سوی نیروهای امنیتی می‌رود و زنان و کودکان در خانه‌هایشان در حالت انتظار و هراس به سر می‌‌برند و هر لحظه ممکن است مورد تجاوز سربازان قرار بگیرند.
ویدئوهای دیگری نیز از سوزانده شدن دهکده‌های متعلق به مسلمانان روهینگیا توسط نیروهای امنیتی خبر می‌دهد، اما هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد کشته‌ها و تلفات تاکنون در دسترس نیست.
مقامات میانمار کشته شدن ۵۹ مسلمان روهینگیا را تأیید کرده‌اند.
علاوه بر نیروهایی که از چند هفته قبل در منطقه مستقر شدند و اعتراضات سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری را برانگیختند، نیروهای زیادی نیز توسط بالگردها به روستاهای مسلمان نشین آورده شده‌اند. برخی از آن‌ها مسئول تخریب، برخی مسئول کشتار مردان به ویژه جوانان و برخی دیگر مسئول بردن زنان و کودکان به مکانی نامعلوم هستند.
فعالان روهینگیا از کشورهای اسلامی و سازمان‌های امدادرسان و رسانه‌ها درخواست می‌کنند که با مداخله سریع از بروز جنایات بیشتر جلوگیری کنند.
بنگلادش، کشور همسایه میانمار نیز با شدت گرفتن خشونت‌ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا، نیروهای خود را در مرزها به حال آماده باش در آورده تا در صورت دیدن پناهجویان مسلمانان آنان را بازگرداند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا