«فخرالدین الطون» رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه
«فخرالدین الطون» رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه
 
حملات تروریستی علیه مسلمانان در اروپا افزایش یافته است
رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه گفت: حملات تروریستی ضد مسلمانان در طول پنج سال اخیر در اروپا افزایش داشته است. ترکیه و اتحادیه اروپا می توانند برای مقابله با نژادپرستی ضد مسلمانان همکاری کنند.
دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 6953
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از آناتولی، «فخرالدین الطون» رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه در یک همایش مجازی با عنوان « ارایه گزارش اسلام هراسی در اروپا برای سال ۲۰۱۹ میلادی» که به مناسبت افتتاح یک پایگاه اینترنتی برگزار شد، گفت: ترکیه برای حمایت از تلاش های اروپا در خصوص مسئله تحقق برابری بین مسلمانان و گروه های دینی دیگر آماده است.
وی افزود: این گزارش این فرصت را برای همه مردم مناطق مختلف جهان فراهم می کند تا تحولات نژادپرستانه ضد مسلمانان در اروپا را دنبال کنند. همچنین نگرانی اروپایی ها را درباره برخی از گرایش های اجتماعی و سیاسی نوظهور در این قاره برمی انگیزد.
الطون ادامه داد: این گزارش حاکی از افزایش آشکار تعداد حملات به مسلمانان و مساجد آنهاست که در طول پنج سال اخیر رخ داده است.
رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه گفت: نهادهای بین المللی راست تندرو در اروپا از جمله «هانیبال» در آلمان، سوئیس و اتریش همانطور که می خواهند فعالیت می کنند.
الطون گفت: ترکیه با بازگرداندن موقوفات غیراسلامی به صاحبان شان، مرمت کلیساها و معبدها و حمایت از همه شهروندان بدون تمایز بین آنها گام های تاریخی را برای اتحاد پیروان ادیان برداشته است.
وی افزود: ترکیه با همکاری دوستان و متحدانش با تبعیض و سخنان انزجارطلبانه و خشونت ضد مسلمانان مبارزه می کند.
الطون ادامه داد: من معتقدم که ما می توانیم با اتحادیه اروپا در مبارزه با نژادپرستی ضد مسلمانان همکاری کنیم.
مرکز مطالعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ترکیه «سیتا» همایش مجازی را با عنوان « ارایه گزارش اسلام هراسی در اروپا برای سال ۲۰۱۹» به مناسبت افتتاح یک پایگاه اینترنتی برگزار کرد. این همایش با حضور علما، استادان و اندیشمندان به طور مستقیم از توئیتر و یوتیوب پخش شد.
Share/Save/Bookmark