درخواست نماینده مسلمان کنگره برای تعیین نماینده ویژه اسلام هراسی در آمریکا
درخواست نماینده مسلمان کنگره برای تعیین نماینده ویژه اسلام هراسی در آمریکا
نماینده مسلمان کنگره از ایالت مینه سوتا و گروهی متشکل از دوازده قانونگذار دموکرات با ارسال نامه ای به وزیر امور خارجه آمریکا خواستار تعیین نماینده ویژه ای برای رسیدگی به افزایش اسلام هراسی در این کشور شدند.
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 7097
به گزارش «آرماگدون» به نقل از « americanindependent»،« ایلهان عمر»، نماینده مسلمان کنگره از ایالت مینه سوتا و گروهی متشکل از دوازده قانونگذار دموکرات نامه ای به «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کردند و از وی خواستند که نماینده ویژه ای را برای رسیدگی به اسلام هراسی فزاینده تعیین کند.
عمر نوشت: به عنوان بخشی از تعهد خود به آزادی مذهبی بین المللی و حقوق بشر ما باید اسلام هراسی را به عنوان الگویی که تقریباا در هر گوشه از جهان در حال تکرار است به رسمیت بشناسیم و راه های مقابله با آن را شناسایی کنیم. به همین دلیل ما این نامه را می نویسیم تا قاطعانه از شما بخواهیم یک فرستاده ویژه برای نظارت بر مبارزه با اسلام هراسی تعیین کنید.
در این نامه آمده است: این امکان وجود دارد که یک نماینده ویژه توسط وزیر خارجه یا رئیس جمهوری آمریکا بدون تصویب سنا برای مدیریت بحران بین المللی تعیین شود، اما کارشناسان می گویند این اقدام به اندازه کافی برای مقابله با اسلام هراسی مفید نیست.
درخواست نماینده مسلمان کنگره برای تعیین نماینده ویژه به منظور مقابله با اسلام هراسی تنها اقدام دموکرات ها برای پرداختن به این مشکل با استفاده از ابزار دیپلماتیک نیست.
این در حالی است که اگرچه «جو بایدن» در همان ابتدای ریاست جمهوری اش به ممنوعیت سفر مسلمانان به این کشور پایان داد اما به نظر می رسد اسلام هراسی در آمریکا تنها با لغو ممنوعیت سفر مسلمانان پایان نیافته و نخواهد یافت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان